Таємниця мавзолею закоханих Теруеля

МИСТЕЦТВО
21.06.2024, 21:34
Таємниця мавзолею закоханих Теруеля

Провінційне містечко на півдні Араґону щороку приваблює тисячі іноземців. Заїжджі туристи прагнуть доторкнутися до унікальної пам'ятки.

Мова про мавзолей закоханих у Теруелі (El Mausoleo de los Amantes de Teruel), що зберігає символічну історію двох місцевих жителів доби Середньовіччя. Він знаходиться у спеціально зведеній споруді поряд із храмом святого апостола Петра на однойменній площі.

Згідно із легендою, яка, ймовірно, сталася 1217 року, Дієґо та Ізабель були нащадками знатних і впливових родин. Відносини двох молодих арагонців, схоже, не переконали її сім'ю, оскільки парубок не був первістком і, отже, не мав жодного цінного майна за посаг.

Таємниця мавзолею закоханих Теруеля_1

З цієї причини Дієґо попросив дати йому час довжиною у 5 п'ять років, щоби розбагатіти й нарешті мати можливість попросити руки своєї коханої Ізабель. Його прохання було задоволене, і молодик вирушив у пошуках обіцяного щастя... на бойовище!

Проте, коли він повернувся до Теруеля, 5-річний термін уже минув, а Ізабель, пригноблена батьком, вийшла заміж за іншого впливово дворянина. У день весілля Дієґо зумів зустрітися зі своєю коханою у неї вдома і попросив поцілувати, але вона відразу відмовила.

Спустошений її запереченням, він падає мертво біля ніг. Наступного дня у соборі Сан-Педро-де-Теруель проходить похорон Дієґо і скорботна Ізабель підходить до тіла коханого – вона тягнеться до його обличчя, щоби поцілувати, бо визнала помилку, відмовивши, коли він був живий.

Таємниця мавзолею закоханих Теруеля_3

Як тільки їхні вуста торкаються один одного, Ізабель раптово глибоко зітхає, падає на тіло, вмираючи; ніхто не дізнався, що ж стало причиною її відходу у засвіти. Вони обоє були поховані у храмі святого апостола Петра, але у XX сторіччі їхні мумії були ексгумовані та поміщені у нові гробниці, створені скульптором Хуаном де Авалосом.

Мавзолейний комплекс створений із мармуру і прикрашений щитами-гербовниками родини Дієґо де Марсилла й Ізабель де ла Сеґура. Але найпривабливішою частиною є самі скульптури — повіки закоханих прикрашені витонченим різьбленням; молодик простягає руку, тягнучись до своєї, так і не торкнувшись через релігійне благочестя.

Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла, як остання правителька давнього Єґипту мала дуже багато улесливих епітетів. Спокусниця, «єґипетська блудниця» та «александрійська куртизанка»...

Таємниця мавзолею закоханих Теруеля_5
Автор : Северин Осташко
Читайте також:
Опінії
Свастя: історія символу, забута крізь століття
01 січня, 17:02
Історія
Цей символ так само предковічний та вселюдський, як і свастя. Він не належить якомусь одному народові, але має власну історію в обрядовості.
03.10.2024, 06:04
Історія
У давнину наші предки носили на собі за оберіг саме такий хрест, як на знімку вище. Рідновіри називають «Колом Сварога» на честь божества.
19.09.2024, 13:46
Мистецтво
У давнину, коли людство від печерного і кочового трибу життя перейшло до осілого, виник інститут влади. Правителі мали особливі регалії.
01.09.2024, 19:52
Культура
Шестикутний символ як і свастя входить до переліку прадавніх зображень, вигаданих людством. А відтак не належить жодній нації.
05.05.2024, 10:34
Мистецтво
Висловлювання, про які йтиметься нижче, добре відомі широкому загалові. Їх нерідко можна почути у повсякденному житті.
29.02.2024, 06:01