Терористи «Вагнера» захопили владу у Ніґері для китайських комуністів

ЕКОНОМІКА
05 червня, 12:38
Терористи «Вагнера» захопили владу у Ніґері для китайських комуністів
Фото: Bloomberg

Багата на оклади урану та інші цінні метали африканська країна стала залежною від РФ і КНР. Там панує військово-терористична хунта.

Відомості про це оприлюднило видання Bloomberg. Зазначається, що ресурсна федерація московії домагатиметься захоплення французьких уранових активів у Ніґері, котрі тепер перейдуть новим господарям із КНР.

За словами обізнаних джерел, Пекін руками Москви прагне отримати повноцінний контроль над надрами, що поки належать державній компанії «Orano». Це стане ще одним викликом інтересам Заходу в Африці.

Після захоплення влади у Ніамеї терористами угруповання «Вагнер» і місцевих повстанцями, концерн «Росатом» посилив зв'язки із новою військовою владою Ніґера. Наразі тривають перемовини навколо дозволів на видобуток корисних копалин.

За даними Всесвітньої ядерної асоціації, 2022 року на частку Ніґера припадало близько 4% світового видобутку урану. Але важливо наголосити, що цей метал ітиме не стільки до РФ, скільки до КНР через посередника, яким є «Росатом».

«Нині росія як ніколи досі зміцнює свій економічний, дипломатичний та військовий вплив в Африці, особливо у Сахелі, в тому числі після перевороту у Ніґері. Москва, а отже і Пекін, розглядає цю частину світу як стратегічну інвестиційну можливість для власного збагачення», — прокоментував ситуацію міжнародний аналітик у галузі економіки Марк Гіббс.

Тим часом Франція все ще отримує з Ніґеру до 15% урану, необхідного для заправки своїх ядерних реакторів, на які припадає 65% виробництва електроенергії у країні. Попри конкуренцію та протистояння через російську агресію проти України, Париж і Москва продовжують співпрацювати в ядерній сфері.

Як не дивно, але «Росатом» надає уряду Франції обладнання для виробництва палива для російських реакторів у Східній Європі. Париж також продовжує відправляти частину своїх ядерних відходів на перероблювання до РФ.

Цьогоріч у лютому компанія «Orano заявила, що створила резерв у розмірі близько 10% від операційного прибутку на випадок, який її фінансовий директор назвав «найгіршим сценарієм, за якого нам доведеться припинити свою діяльність, і ми будемо вигнані з Ніґеру». Чому уряд Емманюеля Макрона дозволяє московитам хазяйнувати на своїх колишніх володіннях — загадка.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати, як уряд США веде таємні перемовини із проросійською хунтою Ніґера. Вашинґтон воліє зберегти втрачені на користь Москви позиції в африканському регіоні Сахель.

Читайте також:
Економіка
Дослідники приголомшили світ звісткою. З-поміж енергозалежних держав відсутня Україна, Європейська спілка, Африка та Латинська Америка.
05 серпня, 21:40
Світ
Мова про велику ділянку морського дна багату на ресурси. Пекін і Москва вимагають від Вашинґтона поступитися та не провокувати ескалацію.
01 серпня, 06:01
Життя
Глибоководні частини Світового океану приховують незліченні багатства. Одне із них — залізомарганцеві конкреції та бентосні відкладення.
26 липня, 06:00
Економіка
Давно відомо, що наша країна потенційно дуже багата на поклади літію, кольорових і рідкісноземельних металів. Вони — квиток у майбутнє.
14 червня, 12:38
Економіка
Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».
19 березня, 12:27
Економіка
Нью-Делі має багато рупій, але Москва хоче долари та євро. Тому індійський імпорт сирої нафти із РФ упав через проблеми з оплатою.
02 січня, 19:04