Тисячі українців вимагають від Зеленського відкликати підписи під мінським документом

ПОЛІТИКА
18 березня, 09:38
Тисячі українців вимагають від Зеленського відкликати підписи під мінським документом
Фото: Цензор

За неповні дві доби петиція встигла набрати близько половини підписів.

На сайті Офіційного інтернет-представництва президента зареєстрована «Петиція Президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу з вимогою негайно відкликати підписи представника України і погодження керівника Офісу Президента України під Протоколом засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулось у Мінську 11 березня 2020 року».

Документ був зареєстрований 16 березня. Станом на ранок 18 березня петиція набрала понад 12 тисяч підписів із необхідних 25-ти.

«6 грудня 2019 року Ви заявили, що Україна не буде вести прямі переговори з представниками ОРДЛО, бо "Україна не розмовляє з бойовиками"
Однак 11 березня 2020 року на позачерговій зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську після консультацій Вашого безпосереднього й найближчого підлеглого, керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака з заступником голови Адміністрації Президента Російської Федерації Дмитром Козаком був підписаний Протокол засідання Тристоронньої контактної групи, де поряд з підписами повноважних представників ОРДО і ОРЛО стоїть підпис другого Президента України Леоніда Кучми, якого Ви особисто своїм розпорядженням №953/2014-рп від 8 липня 2014 року уповноважили представляти Україну у Тристоронній контактній групі, а також підпис Єрмака з резолюцією "Согласен" поряд з таким самим підписом і такою самою резолюцією Козака»,
– йдеться у документі.

«У цьому протоколі є рішення "4. По вопросу учреждения Консультативного совета": "На очередном заседании ТКГ (25 марта 2020 года) подписать Решение Трехсторонней контактной группы об учреждении Консультативного совета (рабочей группы)". У доданому до Протоколу рішенні йдеться про створення Консультативної ради, де вирішальні голоси матимуть лише 10 представників України і 10 представників ОРДЛО, а ОБСЄ, Росія, Франція та Німеччина матимуть тільки по одному представнику з правом дорадчого голосу і то в разі згоди. Таким чином сторонами переговорів стають Україна і ОРДЛО, фактично визнається позиція Росії, що в нас відбувається громадянська війна, внутрішній конфлікт, Росія ж перетворюється з агресора на посередника між воюючими українцями поряд з Францією, Німеччиною і ОБСЄ», – наголошує автор петиції Михайло Свистович.

Підписанти петиції впевнені: «Дії Андрія Єрмака і Леоніда Кучми 11 березня 2020 року легітимізують ОРДО і ОРЛО в очах міжнародного співтовариства, порушують українське законодавство і містять ознаки державної зради, оскільки є на користь агресору, якого ці дії перетворюють на посередника у нібито внутрішньоукраїнському конфлікті. Ці дії зміцнюють агресора, бо відкривають шлях для зняття санкцій з нього. Якщо Україна визнає ОРДО і ОРЛО рівною стороною, а Росію посередником, то весь світ також визнає їх такими».

«Конституція України покладає здійснення керівництва зовнішньополітичною діяльністю держави саме на Президента України. Тому вимогою цієї петиції є надання Вами доручення Леоніду Кучмі і Aндрію Єрмаку відкликати свої підписи під Протоколом засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулось у Мінську 11 березня 2020 року, й відмовитись від механізму Консультативної ради, де представники матимуть право вирішального голосу і вестимуть безпосередні переговори з представниками України в цій раді», – йдеться наприкінці документу.

Підписи під петицією активно збираються за допомогою соцмереж.

Читайте також:
Міжнародна угода щодо так званої протидії домашньому насильству, ініційована Радою Європи, суперечить чинному законодавству України.
16 липня, 11:49
Менш, ніж за добу петиція набрала близько 20% необхідних підписів.
02 квітня, 11:42
Нетаньягу повідомив, що його уряд найближчим часом має завершити ратифікацію угоди про «вільну торгівлю» між Ізраїлем та Україною.
вчора, 16:38
Вихованці Київського національного університету імені Тараса Шевченка вимагають позбавити Олександра Лукашенка звання почесного доктора.
вчора, 11:33
Разом з тим, громадяни дедалі більше використовують Інтернет.
13 серпня, 18:53
Критично низьким є рівень підтримки політичної партії «Слуга народу» в обласних центрах.
13 серпня, 18:22