Туреччина об'єднує «нейтралів» в українському питанні

СВІТ
01.06.2023, 16:00
Туреччина об'єднує «нейтралів» в українському питанні
Фото: Facebook

Одними з перших Реджепа Тайїпа Ердогана з переобранням на посаді привітали президент Сербії Александер Вучич та Угорщини Віктор Орбан.

Пан Вучіч був одним із перших не просто так. Сербський та угорський лідери є найближчими союзниками Ердогана, принаймні на Баланах, а відтак у регіоні Міжмор'я.

Будьмо відверті, для Туреччини сусідній Азербайджан – це вже давно не союзник, ні. Баку для Анкари є елементом фактичної конфедерації.

Ми можемо спостерігати блок нейтралів, на чолі із турками. Сербія, Угорщина та Туреччина (у купі з Азербайджаном) проводять ледь не ідентичну політику у нашому конфлікті.

На цьому тлі дико виглядають спроби українських "експертів"-профанів вважати Белград і Будапешт ворожими, а Анкару та Баку ледь не союзними Україні. Все не так просто, як видається на перший погляд, шановні!

Угорщина є країною, де одним з елементів ідентичності є так званий "туранізм". Сербія ж бачить у турках альтернативу РФ, на яку вона вже не розраховує.

Раджу звернути увагу на їхні економічні зв'язку та байдужість переобраного Ердогана до "Косовської кризи", наприклад. Плюс, напруження всіх трьох – Будапешта, Анкари та Белграда – із "колективним Заходом".

Тепер "гра нейтралів" буде виходити на інший етап і може прийняти не самі приємні для України сценарії. Адже в Угорщини та Сербії, як і у комуністичного Китаю, немає вічних друзів, а тільки власні вічні інтереси.

Автор : Едуард Юрченко
Читайте також:
Світ
Безпека 5,5-мільйонної країни на півночі Європи у руках самих її мешканців. Адже, коли нація об'єднана, її важко перемогти навіть зброєю.
04 червня, 06:00
Світ
Маленька балтійська республіка надала прихисток тисячам утікачам від війни. Українці серед них упевнено займають друге місце.
03 червня, 08:27
Опінії
Як грім серед ясного неба днями сталася чергова кремлівська провокація. Але згодом міністерство війни встигло все спростувати й заперечити.
26 травня, 13:00
Політика
Естонський центр «Uralic» виступив із несподіваним оголошенням, здивувавши громадськість. Україна не зникає з європейського порядку денного.
19 травня, 12:04
Світ
Маленька балтійська республіка готується до можливої російської агресії. У Таллінні знають, чим завершуються всі провокації Москви.
12 травня, 16:12
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
21 квітня, 07:00