Туреччина об'єднує «нейтралів» в українському питанні

СВІТ
01 червня, 16:00
Туреччина об'єднує «нейтралів» в українському питанні
Фото: Facebook

Одними з перших Реджепа Тайїпа Ердогана з переобранням на посаді привітали президент Сербії Александер Вучич та Угорщини Віктор Орбан.

Пан Вучіч був одним із перших не просто так. Сербський та угорський лідери є найближчими союзниками Ердогана, принаймні на Баланах, а відтак у регіоні Міжмор'я.

Будьмо відверті, для Туреччини сусідній Азербайджан – це вже давно не союзник, ні. Баку для Анкари є елементом фактичної конфедерації.

Ми можемо спостерігати блок нейтралів, на чолі із турками. Сербія, Угорщина та Туреччина (у купі з Азербайджаном) проводять ледь не ідентичну політику у нашому конфлікті.

На цьому тлі дико виглядають спроби українських "експертів"-профанів вважати Белград і Будапешт ворожими, а Анкару та Баку ледь не союзними Україні. Все не так просто, як видається на перший погляд, шановні!

Угорщина є країною, де одним з елементів ідентичності є так званий "туранізм". Сербія ж бачить у турках альтернативу РФ, на яку вона вже не розраховує.

Раджу звернути увагу на їхні економічні зв'язку та байдужість переобраного Ердогана до "Косовської кризи", наприклад. Плюс, напруження всіх трьох – Будапешта, Анкари та Белграда – із "колективним Заходом".

Тепер "гра нейтралів" буде виходити на інший етап і може прийняти не самі приємні для України сценарії. Адже в Угорщини та Сербії, як і у комуністичного Китаю, немає вічних друзів, а тільки власні вічні інтереси.

Автор : Едуард Юрченко
Читайте також:
Війна
Зараз є унікальна можливість прибрати всі міни сповільненої дії. Ті самі, які Росія заклала на постімперському просторі.
23 вересня, 21:54
Світ
Більшість західних сусідів ресурсної федерації московії намагаються чимдуж відмежуватися від небезпечної країни-агресорки.
24 серпня, 17:22
Політика
70-річний воєнний злочинець, який просиджує штанці та пудить у валізи, перебуваючи у бункерах Кремля, мусить постати перед судом.
16 серпня, 21:50
Політика
Віктор Орбан нарешті змилувався над скандинавською монархією, давши "зелене світло" на шляху до Північноатлантичного альянсу.
30 липня, 16:01
Світ
Таллінн збільшує витрати на оборону до 3% ВВП, натомість Зе-влада піймала Бога за бороду, не вважаючи національну безпеку пріоритетом.
17 липня, 20:21
Світ
Угорський парламент не збереться до осені задля того, щоби ратифікувати угоду про дозвіл Швеції вступити у Північноатлантичний альянс.
13 липня, 19:32