Турецькі друзі Володимира Оманського з боєм взяли "Хмельницький графіт"

ПОЛІТИКА
23.11.2022, 13:55
Турецькі друзі Володимира Оманського з боєм взяли "Хмельницький графіт"

Вкравши мільярди на великому крадівництві імені Володимира Оманського, Onur взялися за добування графіту

Знято перепону, яка заважала ТОВ «Спис Україна» отримати спецдозвіл на видобування графітової руди на Городнявській ділянці Буртинського родовища.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на NADRA.INFO.

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, який у вересні на прохання ТОВ «Гео-Інвест Консалтинг» заборонив Державній службі геології та надр України видавати цей спецдозвіл.

Постанова ШААС вже набула законної сили.

Городнявська ділянка Буртинського родовища знаходиться в Хмельницькій області. Площа – 105 га. Гірничо-геологічні умови родовища сприятливі для відпрацювання його відкритим способом. Запаси графіту Городнявської ділянки Буртинського родовища враховані Державним балансом «Графіт» і станом на 01.01.2020 р. складають: руда (тис.т) – за кат.: В–28165,3, С1–85225,6, В+С1–113390,9, С2-16586,7, позабалансові – 9372,6; графіт (тис.т) – за кат.: В–1736, С1–4848,7, В+С1–6584,7, С2–898,9, позабалансові – 275,7.

За розрахунками ТЕО постійних кондицій на базі детально розвіданих запасів Городнявської ділянки Буртинського родовища може бути створене потужне підприємство з річною продуктивністю з видобутку і переробки руди в обсязі 1 млн.тонн і випуску графітового концентрату в кількості 55,9 тис.тонн. Строк забезпечення підприємства запасами – 130 років.

Спецдозвіл на Городнявську ділянку Буртинського родовища Держгеонадр розіграла 31.03.2021.

Перемогло ТОВ «Спис Україна» із турецьким корінням (близьке до групи ONUR, про інтерес компанії до українських надр NADRA.INFO писали тут). Ставка переможця 44,8 млн грн була удвічі вищою за пропозицію другого номера – ТОВ «Проспекторс» Сусанни Тритяченко (22,2 млн грн).

Спис Україна підписали договір купівлі-продажу спецдозволу ще 21.04.2021, втім спецдозвіл не було надано. Заборонити надання спецдозволу суд просили власники земельних ділянок в межах контуру об’єкта надрокористування – ТОВ «Кислотоупор ЛТД» і Олег Тритяченко.

Перша заборона надавати спецдозвіл переможцю торгів була накладена в червні 2021 року і діяла до серпня 2022, коли її скасував Верховний суд (про це в матеріалі Туркам дали зелене світло на шляху до українського графіту).

Проте отримати спецдозвіл ТОВ «Спис Україна» не встигло: за два тижні ОАСК знову заборонив Держгеонадрам видавати документ, цього разу вже на прохання ТОВ «Гео-Інвест Консалтинг» (власником якого також є Олег Тритяченко).

ТОВ «Спис Україна» було засновано в 2010 році з назвою «Глорія Джинс Кофіс Львів» (під таким брендом працює популярна львівська кавʼярня).

До липня 2020 р. власником товариства було вказано Караахметоглу Емре – головного координатора групи Onur в Україні. З липня 2020 до квітня 2021 р. одноосібним засновником і власником компанії був громадянин Туреччини Чакмак Фират.

Станом на 08.09.2022 структура власників ТОВ «Спис Україна» виглядає так (дані YouControl):

Засновники/Учасники:

37,5% – АТ “Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті” (Туреччина, Чанкая, місто Анкара);

30% – ТОВ “Япи Туризм Ве Тіджарет” (Туреччина, Чанкая, місто Анкара).

17,5% – АТ “Оздогу Сарп Іншаат Маденджілік Турізм Ташимаджилик Ве Тіджарет Анонім Шіркеті”  (Туреччина, Чанкая, місто Анкара);

10% – АТ “Четін Ішлетмелері Іншаат Тааххют Проже Мюхендіслік Ташимаджилик Турізм Маденджілік Тіджарет Ве Санаї Анонім Шіркеті” (Туреччина, Чанкая, місто Анкара);

5% – Караахметоглу Емре(Україна, Львів);

Кінцеві бенефіціарні власники (всі – Туреччина):

Кавак Мурат, Четінджевіз Онур.

Статутний капітал компанії 140 062 789,00 грн. Місто реєстрації Львів.

Керівник – колишній власник Чакмак Фират. Компанія володіє 4 спецдозволами на користування надрами.

На початку серпня Австралійська Volt Resources заявила про відновлення виробництва графітової продукції в Україні, а 01.09.2022 керівник ТОВ «Заваллівський графіт», екс-заступник Голови Держгеонадр Роман Сарамага опублікував фото першої (з початку війни рф проти України) продукції Заваллівського графіту.

Також спецдозволами на поклади графітової руди в Україні володіють ТОВ «Українська постачальна група» і ТОВ «Розвиток Побужжя» Валентини і Геннадія Буткевичів (Геннадій Буткевич – засновник корпорації АТБ та інвестиційної групи BGV Group).


Варто зазначити, що Збільшення підрядів для компанії "Онур" — наслідок обрання президентом шоумена, який неодноразово відпочивав в одному з їхніх готелів.

Імовірно, Володимиру Оманському так сподобалася турецька гостинність, що він вирішив віддячити за це сотнями мільйонами гривень з бюджету, виділених на будівництво доріг і мостів.

Як зазначають журналісти видання "Наші Гроші", у 2017 і 2020 роках "95 квартал" представили розважальну програму в елітному готелі "Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa".

В обох випадках на заході був присутній Зеленський.

А сам вказаний заклад у туристичному центрі Сариґерме входить до складу групи "Онур".

Впродовж останніх років “Останній Бастіон” постійно виявляє місця нелегального видобутку корисних копалин в Полтавській області. Це стосується і Макухівки, де продовжуються крадіжки майна громади в особливо великих розмірах, в селі Верхоли Полтавського району,  де незаконним видобутком займаються друзі президента з турецької фірми “ONUR”. Розкрадання суглинків відбувається поблизу села Черняківка Чутівського району. Масштабне розкрадання надр відбувалося поблизу села Старицьківка Полтавського (Машівського) району.

Поліція та прокуратура роками не помічає масові розкрадання корисних копалин на сотні мільярдів гривень та не реагує на створення величезних незаконних кар'єрів, котрі заполонили Україну.

Вкравши мільярди на великому крадівництві імені Володимира Оманського, спритні турки з Onur взялися за добування українського графіту.

Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07