У Британії українську біженку змусили покинути коледж через відмову вивчати російську мову

СВІТ
25.12.2025, 14:45
У Британії українську біженку змусили покинути коледж через відмову вивчати російську мову

У Великій Британії виник скандал довкола українки, яку змусили покинути навчання в коледжі після відмови вивчати російську мову.

Про це повідомляє видання The Guardian.

За даними видання, 19-річна українка Катерина Ендеберія проживає у місті Сток-он-Трент на заході Англії. У 2023 році вона вступила до місцевого коледжу, де вивчала економіку, політику та статистику.

За словами дівчини, коли їй було складно з окремими предметами, викладачі неодноразово пропонували їй замість цього вивчати російську мову. Катерина, батько якої служить у ЗСУ, назвала такі пропозиції «образливими», «нетактовними», схожими на «дискримінацію та расизм» і загалом травматичним досвідом.

У результаті вона залишила навчальний заклад і нині навчається вдома, користуючись конспектами друзів. Іспити Катерина планує складати як приватний кандидат у 2026 році.

В інтерв’ю виданню дівчина розповіла, що народилася в Донецьку, і тому вивчення російської мови суперечить її особистим принципам: «Це не та мова, якою я хочу розмовляти чи вивчати, бо мій батько став солдатом минулого року. Я щиро вдячна за можливість навчатися у Великій Британії — це як мій третій дім [після України та Чехії, куди вона спочатку переїхала]. Але не всі усвідомлюють, наскільки складно українським студентам адаптуватися до нової системи освіти, культури та мови після всього, через що пройшла наша країна».

Катерина також заявила, що мала труднощі з окремими предметами та відчувала цькування через акцент. За її словами, коледж не надав додаткової підтримки, натомість наполягав на виборі курсу російської мови:

«Замість того, щоб висловити співчуття чи допомогу, вони продовжували наполягати на тому, щоб я змінила тему. Ніхто не намагався зрозуміти, наскільки болісним був для мене цей досвід», — сказала вона.

Наразі українка перебуває в процесі подання офіційної скарги на навчальний заклад. У самому коледжі коментувати ситуацію відмовилися, пославшись на міркування конфіденційності.

Як зазначає The Guardian, раніше український уряд вів переговори з Лондоном щодо надання підліткам-біженцям можливості складати випускні іспити українською мовою. Це відбувалося на тлі повідомлень про випадки, коли українських студентів у Британії заохочували або змушували вивчати російську мову через наявні базові знання.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Дружина загиблого вимагає незалежної експертизи.
04 лютого, 11:00
Світ
Польща оголосила про створення групи для розслідування
03 лютого, 18:05
Кримінал
В Харкові група прокурорів може бути причетна до привласнення майна та коштовностей померлої жінки.
02 лютого, 20:03
Світ
Епштейн фінансував дослідження, які могли перетворити неврологічні хвороби на інструмент масового вбивства.
02 лютого, 17:03
Світ
Це може стати підставою для тимчасового закриття сайту з розсекречиними документами.
02 лютого, 16:04
Політика
У документах Епштейна згадується його намір відвідати Україну у 2019 році після перемоги Зеленського на виборах.
01 лютого, 16:13