У деяких областях України стартувала посівна

ЕКОНОМІКА
14.03.2022, 07:01
У деяких областях України стартувала посівна

Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.

Про це під час загальнонаціонального телемарафону заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами урядовця, позиція з точки зору військової складової постійно змінюється, але аграрії та фермери мають працювати, забезпечуючи економічну стабільність країни.

«У нас немає іншого варіанту, окрім як іти та сіяти. Ми загалом відпрацьовуємо такий механізм: де ми можемо сіяти, де дозволяє ситуація, виходимо та працюємо. Ми сіяли пшеницю, ячмінь, у нас є озимина, ми не відступаємо, адже це питання продовольства. Хочу вам сказати, що настрій в аграріїв такий, що ми досягнемо територіальної цілісності. Ми повністю в координації та маємо чітке розуміння, що від того, що буде на полях, залежить продовольство всієї держави», – прокоментував ситуацію Роман Лещенко.

Водночас агроміністр нагадав про нові правила експорту сільськогосподарських товарів в умовах воєнного стану, які встановлено для запобігати гуманітарній кризі в Україні, стабільності ринку та задоволення потреб населення.

«На тепер заборонено експортувати: овес, просо, гречку, цукор, сіль, жито, велику рогату худобу та м'ясо. Можна експортувати за умови декларативного ліцензування: пшеницю і суміш пшениці та жита (меслин), кукурудзу, м'ясо курей свійських, яйця курячі та олію соняшникову», – підсумував Роман Лещенко.

При цьому не слід забувати, що у зв'язку з широкомасштабним вторгненням кремлівської орди в Україну на глобальних ринках виникла справжня паніка, прогнозується майбутній дефіцит зернових культур.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", лідери обох палат американського Конґресу досягли двопартійної згоди про надання Україні $13,6 мільярда допомоги.

Читайте також:
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02
Позиція
Знята Зеленським заборона на продаж української землі створює передумови другої Палестини на українських землях. Українці будуть вигнанцями!
26.11.2023, 12:05
Економіка
Зростання цін на пальне і добрива, високі видатки на логістику загрожують Україні скороченням посівних площ. Житниця бідніє.
24.10.2023, 10:09