У деяких областях України стартувала посівна

ЕКОНОМІКА
14 березня, 07:01
У деяких областях України стартувала посівна

Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.

Про це під час загальнонаціонального телемарафону заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами урядовця, позиція з точки зору військової складової постійно змінюється, але аграрії та фермери мають працювати, забезпечуючи економічну стабільність країни.

«У нас немає іншого варіанту, окрім як іти та сіяти. Ми загалом відпрацьовуємо такий механізм: де ми можемо сіяти, де дозволяє ситуація, виходимо та працюємо. Ми сіяли пшеницю, ячмінь, у нас є озимина, ми не відступаємо, адже це питання продовольства. Хочу вам сказати, що настрій в аграріїв такий, що ми досягнемо територіальної цілісності. Ми повністю в координації та маємо чітке розуміння, що від того, що буде на полях, залежить продовольство всієї держави», – прокоментував ситуацію Роман Лещенко.

Водночас агроміністр нагадав про нові правила експорту сільськогосподарських товарів в умовах воєнного стану, які встановлено для запобігати гуманітарній кризі в Україні, стабільності ринку та задоволення потреб населення.

«На тепер заборонено експортувати: овес, просо, гречку, цукор, сіль, жито, велику рогату худобу та м'ясо. Можна експортувати за умови декларативного ліцензування: пшеницю і суміш пшениці та жита (меслин), кукурудзу, м'ясо курей свійських, яйця курячі та олію соняшникову», – підсумував Роман Лещенко.

При цьому не слід забувати, що у зв'язку з широкомасштабним вторгненням кремлівської орди в Україну на глобальних ринках виникла справжня паніка, прогнозується майбутній дефіцит зернових культур.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", лідери обох палат американського Конґресу досягли двопартійної згоди про надання Україні $13,6 мільярда допомоги.

Читайте також:
Економіка
Навіть за умови зменшення обсягу посівів держава зможе забезпечити українців всією необхідною аграрною продукцією.
11 квітня, 07:51
Економіка
У посівах озимих культур на більшості території України істотно зросла популяція різного роду шкідників, перш за все гризунів.
23 лютого, 07:48
Економіка
Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.
18 лютого, 07:48
Економіка
Наступний прогноз надали у Світовому банку
12 лютого, 17:29
Економіка
Новий податковий тиск, запроваджений 1 січня з легкої руки "слуг неукраїнського народу", поглибить кризу у сільському господарстві.
11 лютого, 07:48
Економіка
Але існує думка, що це чергова профанація, як 8 млн тонн молока на рік від Романа Лещенка чи 1 млрд дерев від Володимира Зеленського.
04 лютого, 06:59