У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»

ІСТОРІЯ
25.10.2023, 17:31
У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»

Вона присвячена археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття.

Ці люди репрезентують цілі покоління українців-археологів, які відчули на собі каток репресій.

Про подію повідомив археолог, кандидат історичних наук Юрій Пуголовок.

У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_1

Тривалий час українська археологія перебувала в умовах жорсткої цензури з боку політичних режимів держав, до складу яких входили українські землі. Тому як галузь, що впливала на національний наратив та усвідомлення власної ідентичності, мала бути не лише підконтрольною, а й відповідати певній ідеології.

Репресії проявлялися у створенні несприятливих для роботи й життя умов, забороні займатися професійною діяльністю, переслідуваннях за етнічною приналежністю чи за політичними мотивами, ув’язненні, ізоляції у психіатричних лікарнях, таборах та фізичному знищенні.

Автори виставки: Олександр Бонь, Наталя Булик, Світлана Іванисько, Вікторія Колеснікова, Володимир Колибенко, Сергій Павленко, Віра Павлова, Наталя Хамайко, Ірина Черновол, Катерина Чуєва, Оксана Юркова, Анна Яненко.

Ця виставка вже експонувалася у Києві в 2020 році. У Полтаві вона буде показана вперше.

На виставці представлені відомості про археологів які проводили дослідження на Полтавщині, це Хведір Вовк — етнограф, антрополог, археолог; Микола Макаренко — археолог, мистецтвознавець; Данило Щербаківський — історик, етнограф, археолог; Володимир Грінченко — археолог, музейний працівник, краєзнавець.  

Виставка є актуальною з огляду на сьогоднішні реалії й час, коли вкотре відбувається знищення та пограбування культурних цінностей та викривлення історичних фактів.

Місце проведення виставки: Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. П. Котляревського, вул. Небесної Сотні, 17.

У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_3У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_4У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_5У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_6У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_7У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_8У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_9У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_10У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»_11
Читайте також:
Світ
Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.
19 серпня, 14:53
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24 липня, 08:27
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29.10.2023, 10:28
Світ
У французькому селищі Лавó науковці виявили артефакти VI-V століть до Різдва Христового. Подібні знахідки нині — велика рідкість.
26.09.2023, 18:03