У Раді хочуть комплексно вирішити питання доступності вживаного авто з Європи

ПОЛІТИКА
24.06.2020, 12:35
У Раді хочуть комплексно вирішити питання доступності вживаного авто з Європи
Фото: Price Media

Законопроєкт запроваджує більш ліберальні норми для розмитнення авто.

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3704 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо упорядкування структури акцизного податку». Авторами є група народних депутатів від фракції «Слуга народу», груп «Довіра» та «За майбутнє», серед яких: Андрій Богданець, Олексій Ковальов, Євгеній Брагар, Ростислав Тістик та інші.

Метою проєкту, як пишуть автори, є наближення податкового законодавства України та законодавства у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів до стандартів ЄС.

Що пропонують народні обранці?

1) Внести зміни до Податкового кодексу (ПК), за якими виключити з його положень норми щодо віднесення автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, до переліку підакцизних товарів та справляння з операцій їх реалізації акцизного податку.

2) Внести зміни до ПК щодо звільнення з 1 січня 2021 року від сплати податку на додану вартість операцій з ввезення на територію України транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702 (автобуси), 8703 (легкові автомобілі), 8704 (вантажні автомобілі загальною масою до 3,5 тони) та причепів до них (товарна позиція 8716), у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, нагородженими державними нагородами України. Це стосується ввезення лише одного транспортного засобу.

При цьому, встановлюються застереження, а саме – ці податкові преференції не поширюються на транспортні засобами загальна сума належних до сплати митних платежів за одиницю транспортного засобу складає суму понад 43 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на відповідний рік (тобто близько 200 тис. грн. станом на 2020 рік), а також ці транспортні засоби не мають походження з країни, визнаною державою-окупантом (Росія) відповідно до закону. Також ці податкові преференції не поширюються на транспортні засоби вироблені до 1 січня 1995 року (тобто відповідають стандарту Євро-2), їх вартість є понад 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2020 року (тобто понад 944,6 тис. грн. станом на 2020 рік). Також не будуть застосовуватися вимоги щодо їх відповідності екологічним стандартам (на сьогодні діє Євро-5).

Тобто ввозити будуть за стандартом Євро-2. На вживані легкові автомобілі на сьогодні діє Євро-2, на нові - Євро-5. В ЄС Євро-2 діє з 1995 року. Підкреслимо, це стосується ввезення лише одного транспортного засобу.

3) Внести зміни до ПК щодо розстрочення (рівними частинами) сплати податку на додану вартість на термін, вказаний у заяві платника податку, що не перевищує 36 календарних місяців, без нарахування процентів та пені.

4) Шляхом внесення змін до статті 35 Закону України «Про дорожні легкові автомобілі, що були у використанні, які ввезені на митну територію України, оформлені для вільного обігу і зареєстровані в Україні, та які не відповідають екологічному стандарту «ЄВРО-4». Пропонується встановити щодо таких автомобілів обов’язок проведення технічного огляду протягом 3 місяців з дня їх державної реєстрації та надалі 1 раз у 2 роки.

Запровадження цих пропозицій пропонується одночасно з анулюванням акцизного податку на транспортні засоби, тобто з 1 січня 2021 року.

5) Шляхом внесення змін до статті 3-2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» передбачено не застосування вимог екологічних стандартів при митному оформленні та першій державній реєстрації транспортних засобів спеціального призначення (автомобілі швидкої медичної допомоги, пересувні медичні клініки, автомобілі пожежні), які закуповуються за кошти державного та/або місцевого бюджетів, на рівні з вже передбаченою нормою про незастосування цих стандартів до таких автомобілів при їх ввезенні у якості гуманітарної допомоги, а також для гоночних автомобілів та транспортних засобів, що використовувалися понад 50 років, або належать до предметів колекціонування або антикваріату.

Автори вважають, що прийняття вказаного проєкту сприятиме комплексному врегулюванню питання доступності для громадян як нового, так і недорогого, але якісного вживаного транспорту, сприятиме спрощенню процедур ввезення на митну територію України транспортних засобів спеціального призначення замовником яких є держава або територіальні громади тощо.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01.06.2023, 17:09
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13.05.2023, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51