У російської геологорозвідки виявлено згубну залежність від імпорту

СВІТ
17.04.2022, 16:30
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Подальше існування «Газпром нафта шельфу» та прибережних проектів «Роснафти» та «Лукойлу» під питанням.

Держхолдинг «Росгеологія» вирішив на це якось вплинути та планує запуск масштабної програми розвитку в умовах санкцій.

Основні моменти:

Геологорозвідка за 1100 позиціями залежить від імпортного обладнання, насамперед від імпортних комплектуючих для вітчизняних машин, а також іноземного ПЗ (імпорт 95%). Після запровадження санкцій на закордонні постачання розраховувати не доводиться.

Через санкції та зростання напруженості між росією та Заходом «Росгеології» довелося вийти з двох проектів у Європі: відмовитися від геологорозвідки в Північному морі та зупинити вже розпочате технічне буріння у Середземному морі.

— Задумана "Росгеологією" програма включає вихід на нові проекти в Африці та Азії, а також збільшення присутності на російському ринку — з 25-30% до 50% його загального обсягу.

Ще одна мета програми — тотальне імпортозаміщення. Планується заміна донних станцій для безперервного моніторингу сейсмічної обстановки на дні морів та океанів, суден (розробляються універсальні під будь-які завдання) та машин.

— Мінприроди як заходи щодо імпортозаміщення запровадило заборону на вивезення іноземного обладнання для геологорозвідки, видобутку та лабораторій. Заборона діятиме до 31 грудня 2022 року включно.

— Представники галузі висловлюють надію на зростання попиту з боку російських компаній на їхні послуги у зв'язку з необхідністю компенсації закордонних постачань корисних копалин.

За словами голови «Росгеології», повне імпортозаміщення у сфері можливе вже наступного року. Він запевняє, що зараз, за ​​умов санкцій, ризики середні, а повністю російська техніка вже проходить випробування.

Але експерти в такий прогноз не вірять — надто вже велика залежність від закордонних поставок, особливо щодо окремого обладнання, необхідного для робіт на шельфі. Тут без комплектуючих США та Європи не обійтися. Тож подальше існування «Газпром нафта шельфу» та прибережних проектів «Роснафти» та «Лукойлу» під питанням.

Джерело

Читайте також:
Війна
Російський паспорт стає у Швейцарії «чорною міткою» через те, що місцеві банки бояться вторинних санкцій.
27 березня, 15:09
Світ
Банки Китаю почали блокувати платежі з московії у юанях
21 березня, 11:12
Політика
Болгарський парламент відмовився від російської нафти, не дивлячись на звільнення від заборони на її імпорт.
01 березня, 15:51
Війна
Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.
06 лютого, 09:18
Економіка
Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті московії «Арктик СПГ-2».
25.12.2023, 10:29