У Туреччині презентували нову систему протиповітряної оборони

СВІТ
20 червня, 20:27
У Туреччині презентували нову систему протиповітряної оборони
Фото: Google

Небесний простір від Каспійського моря до моря Егейського тепер під надійним і міцним турецьким куполом із назвою "HAKİM".

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання міністерства військової промисловості Туреччини "SavunmaSanayiST".

Вказана інноваційна повітряна система управління та контролю навіть має власне гасло: «Дві держави, одна нація, один повітряний простір», – прямо натякаючи на Азербайджан.

Розробники наголошують, комплекс "HAKİM" допомагатиме у прийнятті рішень для ефективного виконання завдання контролю повітряного простору за допомогою літаків-перехоплювачів, безпілотних літальних апаратів, зенітно-ракетних установок і ствольних систем озброєння із використанням передових алгоритмів оцінки загроз та розподілу зброї у певній повітряній картині.

«Коли цей проєкт буде повністю реалізований, а це не пізніше листопада-грудня поточного року, або ж у крайньому разі лютий-березень наступного, – спільна зона контролю повітряного простору буде простягатися від Егейського до Каспійського моря. Подібним чином зможуть діяти й ВПС наших обох країн», – зазначив голова оборонної промисловості Туреччини Галук Ґерґюн.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Туреччині стартували випробування важкого ударного гелікоптеру "ATAK-ІІ" з українськими двигунами.

У Туреччині презентували нову систему протиповітряної оборони_1
Читайте також:
Життя
Інноваційна розробка відштовхує від себе будь-які рідини. Станом на сьогодні винахід поки тестують у лабораторних умовах.
25 жовтня, 21:45
Світ
В одному з найбільших оновлень ChatGPT, OpenAI запустила два нових способи взаємодії зі своїм застосунком
26 вересня, 09:34
Світ
Майбутнє, яке раніше вважалося науковою фантастикою, нарешті стало дійсністю і країна висхідного Сонця доводить це на практиці.
08 вересня, 18:16
Життя
Це має потенціал не тільки покращити виявлення генетичних захворювань, але й змінити наше розуміння генетичного різноманіття нашого виду
08 серпня, 14:22
Політика
Унікальне протимінне взуття під назвою "Павук" розпочали випускати у цехах Українського ресорного центру на Харківщині.
30 липня, 20:07
Світ
Біоінженери зі стартапу "Cortical Labs" у місті Мельбурн взялися за впровадження радикальної ініціативи загальною вартістю $10 мільйонів.
21 квітня, 20:33