У Раді хочуть карати студентів за купівлю курсових

02.07.2020, 12:27
У Раді хочуть карати студентів за купівлю курсових
Фото: Google

Відповідний законопроєкт внесли представники фракції "Голос".

Представники фракції «Голос» на чолі з Інною Совсун внесли до парламенту законопроєкт №3759 «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо посилення відповідальності за порушення академічної доброчесності».

Автор пише, що законопроєкт розроблено з метою включення до Закону України «Про освіту» двох видів порушення академічної доброчесності — написання академічного тексту на замовлення та присвоєння авторства на академічний текст.

Що пропонує народний обранець?

У пояснювальній записці до проєкту Інна Совсун обурюється не лише випадками плагіату (за її словами понад 60 тис. наукових робіт не повинні були пройти захист та отримати науковий ступінь), а і фактом купівлі студентами/аспірантами/докторантами курсових, дипломних, магістерських робіт та дисертацій.

Відтак депутат пропонує прописати у законі «Про вищу освіту», що академічний текст — це текст, який створюється для виконання вимог, встановлених освітньою програмою, та/або є підставою для присвоєння освітньо-кваліфікаційного рівня, присудження ступеня вищої освіти чи наукового ступеня, та/або публікується як результат наукової (творчої) діяльності.

Тому порушенням академічної доброчесності вважати: присвоєння авторства на академічний текст – видача за власний академічного тексту, повністю або частково створеного іншою особою (особами), в тому числі на замовлення; написання академічного тексту на замовлення – діяльність особи, спрямована на створення академічного тексту (його частини) згідно з домовленістю для подальшого використання третьою особою із позначенням такої третьої особи як автора тексту.

Для студентів

Не секрет, що реформа освіти, у тому числі вищої, триває вже понад 20 років. Багато студентів не працює за фахом.

Багато хто вчить у виші лише необхідні йому предмети й до пріоритетних напрямків часто не входить написання дипломної роботи. Депутат же планує карати осіб, які замовляють курсові в інтернеті.

До цього можна по-різному ставитися, але очевидно тренд, що «не усім треба мати вищу освіту» продовжує домінувати в українському політикумі. Студенти завантажені непотрібними предметами, а викладачі бюрократією.

Інформація у ЗМІ

У деяких ЗМІ та деякі експерти зазначають, що даний проєкт внесено до Верховної Ради, з метою тиску на в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета. Експерти говорять про війну між ним і особами, близькими до фондів Джорджа Сороса (так званих соросят). Останні вже обвинуватили Шкарлета у плагіаті.

Хай там як, але в проєкті відсутня норма про заборону обіймати посади для осіб яких обвинувачують у плагіаті. Тим паче самі норми обвинувачення є часто суб’єктивними й виступають засобом тиску.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Історична перемога, над якою італійські та міжнародні зоозахисники працювали багато років.
24.12.2021, 14:03
Тексти відповідних проектів оприлюднені на сайті парламенту
21.12.2021, 09:11
Ці літаки порушили порядок в’їзду та виїзду на тимчасово окуповану територію України.
06.12.2021, 17:06
Детективи НАБУ вимагали від суду взяти Труханова під варту.
11.10.2021, 16:29
Крисін причетний до вбивства журналіста та викрадення і катування учасника “Автомайдану”.
23.09.2021, 15:18
Голова наглядової ради Української асоціації власників зброї прокоментував сьогоднішню новину про розстріл студентів у РФ.
20.09.2021, 15:53