УКАБ: цьогоріч в Україні спостерігатиметься істотний дефіцит цукру

ЕКОНОМІКА
18.02.2022, 07:48
УКАБ: цьогоріч в Україні спостерігатиметься істотний дефіцит цукру
Фото: Agronews

Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.

Невтішний прогноз оприлюднила пресслужба на сайті Українського клубу аграрного бізнесу, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За попередніми підрахунками, цьогоріч сільгоспвиробникам доведеться збільшити витрати на посіву цукрового буряка не менш як на 44%.

«Вказаний чинник спричинить виникнення дефіциту цукру на внутрішньому ринку. Тривалий час Україна славилася як великий виробник цукру, однак в останні роки ситуація кардинально змінилася: у 2021 році наша країна вперше була змушена імпортувати сирець цукрової тростини для забезпечення внутрішнього попиту в цукрі. Крім того, варто зазначити, що за останні 5 років посівні площі під цукровим буряком скоротилися на 29%, і становили у 2021 році близько 224 тисячі гектарів. Якщо ж порівнювати з початком 2000-х років, то скорочення відбулося практично в 4 рази. Ситуацію ускладнює ще й стрімке зростання вартості ресурсів», – йдеться у повідомленні УКАБ.

Фахівці стверджують, що на собівартість вирощування цукрових буряків вітчизняними аграріями також впливають цінові коливання, особливо це стосується витрат на оренду угідь для посівів, добрива і паливно-мастильні матеріали.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що наперекір продовольчій кризі з України тоннами вивозять картоплю.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02
Позиція
Знята Зеленським заборона на продаж української землі створює передумови другої Палестини на українських землях. Українці будуть вигнанцями!
26.11.2023, 12:05
Економіка
Зростання цін на пальне і добрива, високі видатки на логістику загрожують Україні скороченням посівних площ. Житниця бідніє.
24.10.2023, 10:09
Економіка
Голова Комітету з питань аграрної й земельної політики Олександр Гайду закликав українців готуватися до стрибка цін. Перш за все на молочку.
17.10.2023, 12:24
Економіка
Багаторічна угодовницька політика Берліна стосовно Москви боляче вдарила по самих німцях, які відчули наслідки дружби з державою-агресором.
21.08.2023, 17:19