УКАБ: цьогоріч в Україні спостерігатиметься істотний дефіцит цукру

ЕКОНОМІКА
18.02.2022, 07:48
УКАБ: цьогоріч в Україні спостерігатиметься істотний дефіцит цукру
Фото: Agronews

Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.

Невтішний прогноз оприлюднила пресслужба на сайті Українського клубу аграрного бізнесу, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За попередніми підрахунками, цьогоріч сільгоспвиробникам доведеться збільшити витрати на посіву цукрового буряка не менш як на 44%.

«Вказаний чинник спричинить виникнення дефіциту цукру на внутрішньому ринку. Тривалий час Україна славилася як великий виробник цукру, однак в останні роки ситуація кардинально змінилася: у 2021 році наша країна вперше була змушена імпортувати сирець цукрової тростини для забезпечення внутрішнього попиту в цукрі. Крім того, варто зазначити, що за останні 5 років посівні площі під цукровим буряком скоротилися на 29%, і становили у 2021 році близько 224 тисячі гектарів. Якщо ж порівнювати з початком 2000-х років, то скорочення відбулося практично в 4 рази. Ситуацію ускладнює ще й стрімке зростання вартості ресурсів», – йдеться у повідомленні УКАБ.

Фахівці стверджують, що на собівартість вирощування цукрових буряків вітчизняними аграріями також впливають цінові коливання, особливо це стосується витрат на оренду угідь для посівів, добрива і паливно-мастильні матеріали.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що наперекір продовольчій кризі з України тоннами вивозять картоплю.

Читайте також:
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02