Україна отримує на 30% менше снарядів після початку війни Ізраїлю з Палестиною

ВІЙНА
21.11.2023, 13:25
Україна отримує на 30% менше снарядів після початку війни Ізраїлю з Палестиною

Не виключено, що частину озброєння, яке призначалося Україні, перенаправлено до Ізраїлю.

Постачання артилерійських снарядів українським військам впали на 30% після початку війни на Близькому сході.

Про це каналу ABC News повідомив анонімний український чиновник.

155-мм артилерійські снаряди, можливо, є найважливішими боєприпасами для України в боротьбі з окупаційними військами московії, а частина американських запасів, що призначалися для України, були перенаправлені до Ізраїлю.

У матеріалі йдеться про те, що офіційні особи США за останні тижні кілька разів заявляли, що постачання боєприпасів Ізраїлю не вплине на війну в Україні.

«Але це вплинуло» — повідомив український чиновник, і додав, що поставки цих артилерійських снарядів становлять «близько 60-70% від загальних поставок України».

Водночас високопоставлений представник Міністерства оборони США заявив, що скорочення боєприпасів «не має абсолютно ніякого відношення до того, що відбувається в Секторі Гази».

Він пояснив, що президентські пакети повноважень щодо скорочення запасів «починають складатися за кілька тижнів до цього, тому немає ніякого зв'язку між тим, що відбувається в Секторі Гази, і тим, що відбувається в Україні».


На початку листопада конгресмени Майкл МакКол і Майк Роджерс спільно з сенаторами-однопартійцями Джеймс Ріш і Роджер Вікер звернулися до Білого дому.

Вони закликали американського президента Джозефа Байдена надіслати в Україну ракети більшого радіуса дії, ніж досі постачали нашим захисникам. Конгресмени та сенатори пояснюють, що Україна подала запит на ATACMS і продемонструвала здатність використовувати їх відповідально.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Туреччина зосереджена на отриманні F-16, а не на програмі F-35
27 лютого, 18:31
Війна
Якщо Конгрес схвалить виділення допомоги Україні, США можуть включити ракети ATACMS в один із перших пакетів військової допомоги
20 лютого, 09:09
Війна
Україна отримує від західних союзників більш далекобійну зброю. Очікуються поставки F-16 з ракетами на 300-500 кілометрів.
05 лютого, 11:44
Війна
Військові аналітики з Китайської народної республіки критикують російську ракету «Кинджал».
17 січня, 16:18
Війна
Уже навесні Москва може розпочати процес закупівлі балістичних ракет короткого радіуса дії в Ірану
04 січня, 17:42
Новини
Цей «сигнал» може свідчити, що американці ще не мають готового рішення по додатковим ракетам для ЗСУ.
04 січня, 15:33