Україна потребує державного Інституту з вивчення Росії

ПОЛІТИКА
11.07.2023, 19:04
Україна потребує державного Інституту з вивчення Росії
Фото: Facebook

На жаль, ані влада, ні суспільство не вважають доцільним досліджувати нашого східного сусіда, але гучно ділять шкуру ще живого ведмедя.

Таку цілком тверезу і своєчасну думку висловив вітчизняний громадський діяч і доктор філософії Євгеній Білоножко, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Науковець стверджує, аналіз подій, ментально-психологічного стану, розвитку та занепаду Росії на росіян має бути одним із головним пунктів нашого порядку денного, бо у найближчій перспективі ця країна нікуди не зникне з мапи світу.

Однак у нас чомусь актуальними є "ґендерні студії" та пошесне заперечення всього, що хоч якось дотичне з самою назвою "Росія" або ж "Москва", чим тільки підкреслюється меншовартість, яку нібито відкидаємо.

«На превеликий жаль, в Україні шириться переконання, що вивчати та досліджувати Росію не потрібно, а знання російської мови обтяжує. Отож, певні особи критикують "ґендерну теорію", як таку, що не потрібна та ідеологічно заангажована (мають право, у вільній країні плюралізм – це обов'язки, але для розуміння іншого потрібно знати чим є бонусний отвір).

Аналізуючи Прігожинський бунт, більшість західних дослідників застосовували класичні теорії щодо причин та наслідків заколоту в умовах тоталітарного режиму автократичного характеру. Однак, для аналізу Росії пропоную завжди пам'ятати про "Умом – Россию не понять, аршином общим не измерить: у ней особенная стать"...

Відповідно, якщо хтось ідентифікує себе за іншою статтю (ґендером) ми зобов'язані це враховувати аналізуючи й спілкуючися з ним. Висновки мають враховувати уявну реальність об'єкта аналізу, навіть за умов хибності чи не релевантності самомодифікації об'єкта», – зазначив Євгеній Білоножко.

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що тим часом багато авторитетних і провідних західних видань дедалі частіше стають іграшкою у руках Кремля.

Читайте також:
Політика
Єрмаківські прихвосні підвели Україну до прірви, перед тим викупавши у власній крові. Чи відповідатимуть вони за скоєне, вирішить суд нації.
24.11.2023, 10:12
Війна
Україна опинилася у ситуації, коли військова справа конфліктує з політичною доцільністю. Політики диктують свої забаганки фронтовикам.
30.10.2023, 20:56
Світ
США розглядають Ізраїль як критично важливого «стратегічного союзника» на Близькому Сході.
27.07.2023, 11:32
Світ
Небажання багатьох країн Африки, Азії та Латинської Америки підтримувати НАТО знову висунуло на перший план термін «Глобальний Південь».
17.07.2023, 13:44
Світ
Експрезидент і експрем'єр-міністр Дмітрій Мєдвєдєв – не та людина, яка має владу, а тим паче хоч якийсь вплив на "еліту" і силовиків РФ.
05.07.2023, 16:00
Політика
Наперекір поширеній серед українців думці, Зе-влада цілком свідомо готується до проведення волевиявлення, бо західні партнери також тиснуть.
19.06.2023, 18:54