Україна потребує національного проводу, який мислить стратегічно

ПОЛІТИКА
09.04.2023, 19:04
Україна потребує національного проводу, який мислить стратегічно
Фото: Facebook

Якщо суспільство не почне саморозвиватися, долаючи насаджений чужинцями ментально-психічну матрицю, у наших дітей не буде майбутнього.

Одним із найбільших успіхів української дипломатії минулого року стало те, що ми переконали світ – на теренах України не просто війна між нашою державою і Росією. Це глобальний конфлікт між світом свободи і неволі!

Наша країна стала полем бою протистояння двох цивілізаційних підходів – демократичного і авторитарного. На сьогодні найбільш кривавим полем битви, із наймасштабнішими боями.

Але маємо розуміти, що не єдиним. Інакше не правильно сформулюємо свою стратегію у цій війні.

Генерал-лейтенант сухопутних військ збройних сил США і радник із національної безпеки президента Дональда Трампа Герберт Макмастер наводить чудове визначення: «Стратегічний нарцисизм – схильність розглядати міжнародні виклики суто у власному контексті й ігнорувати те як інші впливають на майбутнє, як вони визначають перебіг подій». Це головне його звинувачення керівництву своєї країни.

Але на жаль його цілком можна адресувати й українському. Попри свій глобальний підхід до цього протистояння Макмастер чітко розуміє особливу важливість української частини фронту.

«Маю надію сміливість і рішучість українського народу захистити свої права надихатиме цінувати власні свободи громадян інших демократичних держав, які надають матеріальну та психологічну підтримку тим, хто захищає фронтир волі», – зазначає американський генерал-лейтенант. Розуміє колишній президентський радник із національної безпеки Макмастер і важливості історії при ухваленні стратегічних рішень.

«Незнання чи зловживання нею часто призводили до нехтування уроками, здобутими дорогою ціною, або спричиняли використання спрощених аналогій, які маскували вади політики чи стратегії. Розуміння історії того, як поставали виклики, допомагало б нам ставити правильні запитання, уникати помилок минулого та передбачати, як може відповісти інший», – висловив свою думку відставний військовослужбовець.

Заходячи на важливу державну посаду Макмастер відразу пояснив, що має намір "використовувати історію, щоби сформулювати сучасні виклики", які постають перед національною безпекою. «На мою думку, важливим першим кроком у розробці політики та стратегії є розуміння, як саме сьогодення постало з минулого», – пояснює американський генерал-лейтенант.

Висновок більш ніж очевидний: ми потребуємо політиків, військових, експертів, які мислять так само! Тому що саме вони зможуть визначити наш шлях до перемоги та провести ним Україну максимально успішно.

Автор : Володимир В'ятрович
Читайте також:
Політика
На війні є переможці та переможені, а також сторонні вигодонабувачі. Виправдання не мають значення, коли на кону життя нації!
15 квітня, 13:45
Політика
Українці мусять здолати інфантилізм, аби не повторилися події 1917-1923 і 1932-1933 років. Без дорослішання, нація приречена на знищення.
08 квітня, 07:12
Війна
Минулими вихідними інґуське підпілля дало бій окупантам. На жаль, повстанці полягли у нерівному бою, але показали слабкість росії.
04 березня, 20:22
Війна
Будь-які пацифісти, говорячи про необхідність миру, насправді призводять усе до стану війни. Вони провокують її своїм безглуздим утопізмом.
27 лютого, 13:45
Політика
Наш національний інтерес не полягає в тому, щоб до влади у РФ прийшли чесні борці з корупцією, демократи та технократи. На жаль...
19 лютого, 20:39
Війна
Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!
15 лютого, 20:39