Україна увійде в ЄС не раніше 2030 року
Цей оптимістичний строк запрацює від дня, коли відбудуться вибори. Проте, поки влада не налаштована на такі дії, не кажучи про реформи.
(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).
Оптимістична дата вступу України до Європейської спілки — 2030-й, — тобто рівно за 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною.
Для того, щоби цей вступ таки відбувся, потрібні дві фундаментальні вимоги:
- припинення війни, або, принаймні, стратегічна пауза у війні (бо мало віриться у те, щоб Європа відкрила ринки та політичні права для країни у стані війни;
- повернення в Україні повноцінної демократії (те, що зараз, притомні люди кличуть не інакше як єрмакократія).
Старт перемовин про вступ України до ЄС, що відбувся цього тижня, — це важливий, але швидше лише політичний початок. Наступного року, коли Польща почне головувати у Раді ЄС, стартують основні практичні дії.
Зважаючи на війну та масштаби країни, перемовини про вступ України до Євросоюзу буде одним із найбільших геополітичних викликів для ЄС. Але у кінці все завершиться добре, і для нас, і для європейців.
Бо Європі теж потрібна Україна, і не лише через «ринки», як часто у нас говорять, але через міркування безпеки. Європі дуже потрібний надійний мур, який відділятиме її від здичавілої недоімперії.
Саме тому європейці будуть готові інвестувати політичні та фінансові ресурси у цей мур, якщо хочете, — нову «берлінську стіну». І цей мур пройде там, де зупиниться російська навала.