Українці перетоплюються на націю у жорнах російської агресії

ПОЛІТИКА
26 січня, 13:11
Українці перетоплюються на націю у жорнах російської агресії

Усі, хто намагаються побудувати рай на землі за допомогою справедливих чиновників, щоразу отримують пекло. Доказ тому — сучасна Україна.

У народі, який віками жив під владою чужинців, не може не сформуватися стійка схильність до ренегації й резиґнації, як типової стратегії поведінки. Бо у чужій хаті, де чужа правда, і сила, і воля, вижити можна тільки ціною малої чи великої зради.

А відтак, і зосередженості на вузькоособистих, вузькосімейних, вузькопрофесійних проблемах (як формі ескапізму). Тож, коли перед таким народом раз на кілька сторіч відкривається вікно можливостей, він у те вікно часто самостійно, без зовнішньої підтримки, не може вскочити.

Оскільки для вибудовування власного політичного простору потрібні протилежні риси: національна солідарність, жертовність, стратегічне мислення. А динамічний стереотип ВНД за день-за-два і навіть за кілька років змінити неможливо.

Українці ж у моменти національного підйому ніколи не мали достатньої зовнішньої підтримки. Навпаки: як тільки ми намагалися виборсатися з підлеглості, на нас усі сусіди (московити, поляки, турки, татари, мадяри...) гамузом навалювалися.

Саме сусіди зривали національно-визвольний процес і ми знову потрапляли у залежність, що поглиблювала девіації національного характеру. Замкнене коло, яке ми й досі не можемо розірвати.

Адже за формальної наявності союзників, які нібито допомагають нам утекти геть від Москви, ми маємо чергові токсичні стосунки. Ті таки взаємини, в яких нас змушують відмовлятися від життєво важливих для нас речей в обмін на явно недостатню й тимчасову підтримку.

І прокльони на адресу «необучаємого наріду» дуже мало сприяють виходу з цього замкненого кола. Бо те, що було зігнуто силою, самими лише вербальними методами не випрямити.

Автор : Софія Дніпровська
Читайте також:
Політика
На війні є переможці та переможені, а також сторонні вигодонабувачі. Виправдання не мають значення, коли на кону життя нації!
вчора, 13:45
Політика
Українці мусять здолати інфантилізм, аби не повторилися події 1917-1923 і 1932-1933 років. Без дорослішання, нація приречена на знищення.
08 квітня, 07:12
Війна
Минулими вихідними інґуське підпілля дало бій окупантам. На жаль, повстанці полягли у нерівному бою, але показали слабкість росії.
04 березня, 20:22
Війна
Будь-які пацифісти, говорячи про необхідність миру, насправді призводять усе до стану війни. Вони провокують її своїм безглуздим утопізмом.
27 лютого, 13:45
Політика
Наш національний інтерес не полягає в тому, щоб до влади у РФ прийшли чесні борці з корупцією, демократи та технократи. На жаль...
19 лютого, 20:39
Війна
Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!
15 лютого, 20:39