Українці виступають за виборність місцевих суддів прокурорів та керівників областей

ПОЛІТИКА
24.09.2020, 16:11
Українці виступають за виборність місцевих суддів прокурорів та керівників областей
Фото: osp-ua.info

50% опитаних вважають, що контроль за діяльністю новообраної місцевої влади повинен здійснюватися самими громадянами.

Більшість українців хочуть обирати не лише депутатів чи міських голів, а й керівників областей, місцевих суддів та прокурорів.

Дану інформацію оприлюднено на сайті соціологічної групи «Рейтинг».

Так, 50% опитаних вважають, що контроль за діяльністю новообраної місцевої влади повинен здійснюватися самими громадянами, а іншим інституціям (громадські організації, центральна та місцева влада, правоохоронні органи) респонденти довіряють у питанні контролю менше (від 5% до 14%).

«При цьому громадяни хочуть «обирати не тільки депутатів чи міських голів, а й голову області (за обрання 83%), місцевих суддів (71%) та прокурорів (68%). 57% підтримують ідею створення муніципальної поліції, підпорядкованої місцевій владі (30% – проти)»,  – свідчать результати дослідження.

Також значна частина опитаних не проти брати участь у політичному і громадському житті свого регіону (45%), але не як депутати місцевих рад, а через вибори, делегуючи повноваження іншим.

Водночас лише 13% респондентів хотіли б бути депутатами місцевої ради, 9% – депутатами парламенту, 7% – головою міста/села, 5% – президентом країни.
 

Читайте також:
Опінії
Будь-який ліберал — це людина, яка надто широко мислить, щоби прийняти свій же бік у суперечці. Тому зчаста бракує відповідних аргументів.
19 січня, 16:21
Політика
Продажні чиновники та депутати не готують громаду до наближення зі Сходу лінії фронту. Ба більше: ладні віддати українців на поталу росії.
15 січня, 06:09
Опінії
Таємне голосування можна поєднати із контролем свого голосу. Але проблема фальсифікації не актуальна, бо існує серйозніша хиба демократії.
20.10.2024, 18:49
Політика
Крайня форма інфантильності — не нести відповідальності за весь історичний час незалежності. Україна досі пожинає плоди цього врожаю.
12.06.2024, 20:32
Позиція
Україна — наша рідна домівка. А тому, ми маємо за неї відповідати як за свою оселю (квартиру, дім), де наводимо лад.
17.03.2024, 17:20
Опінії
Демократія не будується, а «існує» або «не існує». Демократія — це не якась там вигадана «форма суспільного устрою без насилля й брехні».
26.10.2023, 16:56