Громадянське суспільство проти держави

ПОЛІТИКА
12 червня, 20:32
Громадянське суспільство проти держави
Фото: Facebook

Крайня форма інфантильності — не нести відповідальності за весь історичний час незалежності. Україна досі пожинає плоди цього врожаю.

Протистояння держави та громадянського суспільства — споконвічна контрспівпраця як взаємодія прокурорів та адвокатів суду. Внаслідок чого народжується невиборче правосуддя.

А тепер уявіть собі суд, в якому немає адвокатів (тобто представників громадянського суспільства) чи прокурорів (держава). Це буде — або тотальна анархія, або тотальна диктатура.

Довгі роки в Україні системно послаблювалися функції держави під приводом, що вона була неефективною. У результаті диктатура держави була замінена «тоталітарним суспільством», де іншу думку все також карається, тільки із застосуванням неформальних процедур впливу (гейт, стигматизування опонентів тощо.

Громадянське суспільство виступило інструментом не творення, а керованого хаосу, запрограмованої анархії. Але природа не терпить порожнечі, так уже влаштований наш світ, не ремствуйте

Тому буквально з вулиці зайшли «прокурори», нехай і без «профільної освіти», оголосивши себе «державою». А «громадянське суспільство» мовчало, погодившись на новий status quo.

Автор : Олексій Кущ
Читайте також:
Позиція
Україна — наша рідна домівка. А тому, ми маємо за неї відповідати як за свою оселю (квартиру, дім), де наводимо лад.
17 березня, 17:20
Опінії
Демократія не будується, а «існує» або «не існує». Демократія — це не якась там вигадана «форма суспільного устрою без насилля й брехні».
26.10.2023, 16:56
Блоги
Перестаньте все валити на всюдисущий "дух корупції"! Або трешовий свіжак з останнього опитування від "Демініціатив"...
12.09.2023, 19:47
Політика
Українська держава опинилася у заручниках обставин. Суспільство хоче змін, але до цих самих змін не готове, а тому верховодять популісти.
13.08.2023, 18:45
Опінії
Будувати таку, якої поки у світі немає. Але про яку мріють всі прогресивні люди на планеті й перш за все – українці!
06.06.2023, 21:40
Політика
Розсудливі українці, хто ще зберіг здоровий глузд, мають чинити суспільний тиск на владу. Особливо, коли влада відверто хибить.
15.02.2023, 17:58