Українці збудували перший у світі безпілотний лінкор

ВІЙНА
11 квітня, 21:54
Українці збудували перший у світі безпілотний лінкор
Фото: Forbes

Начинені вибухівкою та керовані через супутник невеликі українські катери — один з основних видів зброї на війні. РФ уже не контролює море.

Про це із посиланням на свої джерела у Службі безпеці та Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомило видання Forbes. Ескалація військово-морської кампанії створила унікальні умови, коли досі потужний агресор став наляканою жертвою.

З'ясувалося, що катери наших зброярів-винахідників не просто завдали ударів, а й, можливо, потопили мінімум 3 російські військові кораблі. Останній із них, ракетний корвет «Сєргєй Котів», який базувався у порту окупованої від 2014 року Феодосії, пішов на корм рапанам 5 березня 2024-го.

«Якщо українські безпілотні надводні апарати мають недолік, то він полягає у тому, що їхні боєголовки — надто малі, щоб один USV міг потопити корабель. Натомість катери-роботи атакують зграями, їхні оператори прагнуть завдати кількох ударів. Росіяни до такого не готові, принаймні зараз.

Можливо, українці мають намір представити USV із більшою стандартною боєголовкою: 1100-фунтовим монстром, який, як повідомляється, взяли зі списаної протикорабельної ракети типу «Styx». Якщо це так, то в українських операторів безпілотних катерів може з'явитися зброя нового класу.

Зброя, здатна топити кораблі та, можливо, руйнувати прольоти сталезалізобетонних мостів, таких як стратегічний Керченський міст, що з'єднує Кубань із Кримом. Перші свідчення можливої появи нового USV з'явилися минулого тижня, коли румунська влада виявила перевернутий надувний човен із жорстким корпусом у Чорному морі неподалік острова Тузла», — переконані у виданні Forbes.

За даними румунської преси, знайдений поблизу Констанци човен був оснащений потужним радіоглушником. Але станом на тепер поки не відомо, кому належить цей самокерований катер і як він опинився у румунських водах.

Припускається, що сам корпус є модифікацією американського пошуково-рятувального катера, який Україна отримала торік. Водночас масивна боєголовка взята від старої протикорабельної ракети «Styx», яку колись експлуатував український військово-морський флот.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що західні держави мають фінансувати український ВПК. Зацікавленим європейцям і американцям слід вкладатися у вітчизняне виробництво зброї.

Читайте також:
Економіка
Як не прикро, але війна завжди була рушієм технічного прогресу. Нині це відчувають на собі громадяни України, пристосовуючись до обставин.
04 листопада, 06:07
Війна
Гарантована смерть у закритих приміщеннях, навіть в укриттях. Віднедавна окупаційно-терористичні сили РФ стали запускати покращені БПЛА.
03 листопада, 14:03
Економіка
Німецька металургійна промисловість зупинилася. Кілька мільйонів трударів розпочали попереджувальний страйк по всій країні.
01 листопада, 06:07
Економіка
Світові оборонні компанії збільшують виробництво, але досі не задовольнив потреби України. Захід свідомо зволікає, нарікаючи на бюрократію.
18 жовтня, 06:01
Війна
Горе-Кулібіни з окупаційно-терористичного контингенту РФ мають змогу для продукування смертоносної техніки. Перш за все, повітряної.
03 вересня, 14:57
Війна
Завдання національної безпеки та державної оборони Київ почав вирішувати після 24.II.2022. До того на все це плювали заради ґешефту.
01 вересня, 11:45