Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності

ІСТОРІЯ
01 січня, 15:59
Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності

Нарешті про повернення історичних артефактів заговорили не лише кулуарно, але публічно та ще й за підтримки федерального уряду Німеччини.

Свідченням цього є підготовлений та оприлюднений Спілкою археологів України спеціалізований цифровий каталог вкрадених росіянами старожитностей, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що інформаційно-просвітницька кампанія перш за все спрямована на західне суспільство, малообізнане з варварськими діями окупантів на нашій землі у галузі історичної спадщини.

«У рамках великого проєкту "Археологічна спадщина, вкрадена Росією", публікуємо перелік речей, які були незаконно вивезені з території України. Перед вами глек Черняхівської культури, датований серединою III – початком V сторіччя, що зберігається у Державному історичному музеї у Москві. І таких пам'яток, знайдених дослідниками в українській землі, які були вивезені у різні роки до Росії дуже багато, їх необхідно повернути законному власнику, тобто Україні», – йдеться у повідомленні Спілки археологів України.

Водночас досі невідомою лишається доля так званого "Скіфського золота", яке з 2014 року знаходиться на території Нідерландів і все ніяк не повернеться до Києва через багаторічну судову тяганину.

Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що під час торішньої лютневої навали на Україну московитська солдатня сплюндрувала скіфський курган у Херсонській області.

Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності_1
Читайте також:
Історія
Іноді методи борців за українізацію історико-культурного простору відверто нагадують печерне дикунство. Замість створення – тільки руйнація.
21 лютого, 20:54
Історія
Захисники Батьківщини від новітньої російської навали випадково стали відкривачами археологічної знахідки у деокупованій Херсонщині.
21.12.2022, 12:04
Політика
Цивілізований світ не буде жити спокійно, допоки на його тілі біснується химерний паразит в особі так званої російської федерації.
01.12.2022, 20:05
Опінії
Влада України не чіпає московських гебістів у рясах, бо бояться що путін нападе? Може вже досить загравати з відвертими колаборантами?
13.11.2022, 19:24
Опінії
9 листопада Україна святкує особливе свято – День української писемності та мови. Його встановили ще в далекому 1997 році.
09.11.2022, 18:09
Історія
До вашої, уваги, шановні читачі, пропонується галицька і київська версії доленосного для Української спадщини археологічного відкриття.
28.10.2022, 17:00