Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності

ІСТОРІЯ
01 січня, 15:59
Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності

Нарешті про повернення історичних артефактів заговорили не лише кулуарно, але публічно та ще й за підтримки федерального уряду Німеччини.

Свідченням цього є підготовлений та оприлюднений Спілкою археологів України спеціалізований цифровий каталог вкрадених росіянами старожитностей, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що інформаційно-просвітницька кампанія перш за все спрямована на західне суспільство, малообізнане з варварськими діями окупантів на нашій землі у галузі історичної спадщини.

«У рамках великого проєкту "Археологічна спадщина, вкрадена Росією", публікуємо перелік речей, які були незаконно вивезені з території України. Перед вами глек Черняхівської культури, датований серединою III – початком V сторіччя, що зберігається у Державному історичному музеї у Москві. І таких пам'яток, знайдених дослідниками в українській землі, які були вивезені у різні роки до Росії дуже багато, їх необхідно повернути законному власнику, тобто Україні», – йдеться у повідомленні Спілки археологів України.

Водночас досі невідомою лишається доля так званого "Скіфського золота", яке з 2014 року знаходиться на території Нідерландів і все ніяк не повернеться до Києва через багаторічну судову тяганину.

Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що під час торішньої лютневої навали на Україну московитська солдатня сплюндрувала скіфський курган у Херсонській області.

Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності_1
Читайте також:
Полтава
Знахідки з колекції археологічних досліджень по вулиці Стрітенській доводять, російський вплив був мінімальний. Особливо у буденному житті.
25 вересня, 17:18
Позиція
Представники громадської спілки Останній Бастіон навели лад на прадавньому місці сили.
18 вересня, 08:37
Спорт
Для багатьох європейців і американців ця давня традиція викликає відразу й огиду. Але для самих мешканців Афґаністану вона – усталена норма.
15 вересня, 18:35
Світ
У Музеї образотворчих мистецтв Шалви Аміранашвілі, розташованого у Тбілісі, виставлено цінний артефакт доби раннього Середньовіччя.
13 вересня, 16:49
Історія
Загадковий давній прохід освітлюється сонцем лише під час зимового сонцестояння, його випадково виявили дослідники у 1835 році.
12 вересня, 16:41
Історія
Вавилонська держава успадкувала від попередників – шумерів і аккадців – чимало пам'яток, але закони та судочинство мала власні.
10 вересня, 20:58