Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності

ІСТОРІЯ
01.01.2023, 15:59
Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності

Нарешті про повернення історичних артефактів заговорили не лише кулуарно, але публічно та ще й за підтримки федерального уряду Німеччини.

Свідченням цього є підготовлений та оприлюднений Спілкою археологів України спеціалізований цифровий каталог вкрадених росіянами старожитностей, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що інформаційно-просвітницька кампанія перш за все спрямована на західне суспільство, малообізнане з варварськими діями окупантів на нашій землі у галузі історичної спадщини.

«У рамках великого проєкту "Археологічна спадщина, вкрадена Росією", публікуємо перелік речей, які були незаконно вивезені з території України. Перед вами глек Черняхівської культури, датований серединою III – початком V сторіччя, що зберігається у Державному історичному музеї у Москві. І таких пам'яток, знайдених дослідниками в українській землі, які були вивезені у різні роки до Росії дуже багато, їх необхідно повернути законному власнику, тобто Україні», – йдеться у повідомленні Спілки археологів України.

Водночас досі невідомою лишається доля так званого "Скіфського золота", яке з 2014 року знаходиться на території Нідерландів і все ніяк не повернеться до Києва через багаторічну судову тяганину.

Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що під час торішньої лютневої навали на Україну московитська солдатня сплюндрувала скіфський курган у Херсонській області.

Українські археологи вимагають від росії повернути вкрадені старожитності_1
Читайте також:
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10 листопада, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54
Світ
Експедиційна команда здивувала наукову спільноту. Дослідники виявили унікальні знахідки на місці колишнього античного поселення Троя.
08 вересня, 16:21