Український експорт до РФ скоротився на 78%, – ексміністр Тимофій Милованов

ЕКОНОМІКА
06.07.2021, 13:07
Український експорт до РФ скоротився на 78%, – ексміністр Тимофій Милованов
Фото: Google

Звільнену торгову лакуну Україна поетапно заповнює доступними ринками інших країн, зокрема Європейським союзом.

Про це на форумі "Україна 30. Міжнародна політика" розповів очільник Київської школи економіки, радник голови Офісу президента Тимофій Милованов.

За словами колишнього міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, упродовж 2013-2019 років експорт вітчизняних товарів до РФ зменшився на 78% і зріс на 24% до країн ЄС.

«У першу чергу на такі показники вплинула Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом. 2020 рік ми не рахуємо, бо це рік пандемії. Тобто, ми збільшили експорт до Євросоюзу та зменшили його до РФ, але в цілому нам ще не вдалося замістити ті втрати від експорту до Росії за рахунок ЄС. Але я впевнений, що це відбудеться. На сьогодні ж Євросоюз є найбільшим торговим партнером України з часткою близько 40%», – прокоментував ситуацію Тимофій Милованов.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", попри 16 місяців кризи та стаґнації, викликані пандемією коронавірусу, економічний розвиток України демонструє позитивну динаміку.

вибір редакції
Читайте також:
Новини
На тлі російської воєнної агресії Україна мусить наростити обсяги власного експорту, а не існувати лише коштом імпорту і подачок Заходу.
16 вересня, 09:27
Економіка
У той час, коли офіційний Гельсинкі допомагає Україні протистояти агресії, підприємливі жителі Фінляндії займаються паливним туризмом.
14 серпня, 17:09
Економіка
Якби ресурсна федерація під проводом кремлівського бункерного щура не пішла війною проти України, вона заробила б ще трильйон.
04 липня, 17:51
Економіка
Індія, Китай та інші країни Південно-східної Азії спокусилися низькою ціною на підсанкційне "чорне золото" з ресурсної федерації.
15 червня, 19:23
Економіка
Лише цьогоріч у січні з України експортовано свіжої або охолодженої картоплі на понад $1 мільйон.
17 лютого, 07:42