В Ірані фіксується спад протестів

СВІТ
12 січня, 14:01
В Ірані фіксується спад протестів
Фото: Euronews

Уперше, починаючи з 16 вересня 2022 року, на теренах близькосхідної ісламської республіки істотно знизився рівень усенародного невдоволення.

Такі відомості виклали фахівці Проєкту критичних загроз Американського інституту підприємництва за підтримки Інституту вивчення війни, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що попри взяття режимом аятол під контроль міських вулиць, ситуація в Ірані далека від стабілізації, у віддалених провінціях розгорнуто партизанський рух.

Напередодні, 11 січня, голова судової системи країни Голам Хоссейн Мохсені Еджей обговорив питання прав і свобод жінок на зустрічі з тими представницями, які вірно служать шиїтській Феміді, – що є черговою спробою звести протестний потенціал нанівець.

Окремо з'ясувалося, що іранська диктатура санкціонувала збільшення видатків на силові структури, президент Ібрагім Раїсі подав до парламенту відповідний проєкт бюджету, виділяючи значно більше коштів на військові, безпекові та пропагандистські органи.

Значна сума кошті має бути розподілена наступним чином: збільшення фінансування Корпусу вартових ісламської революції на 28%, командування правоохоронних органів – на 44%, Міністерства розвідки та безпеки – на 52%; реорганізація в'язниць – на 55,5%; формування ісламської (питомо шиїтської – прим. ред.) пропаганди – на 53%.

Розуміючи, чим грозить вищезазначене нововведення влади, координатори протестів та незалежні громадські організації розповсюдили заклики до відновлення масштабних демонстрацій і страйків у наступні дні.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що антидемократичний режим аятол не припиняє переслідувати мирних громадян, незгідних із деспотією шиїтських фундаменталістів.

Читайте також:
Кримінал
Білоруський диктатор-маріонетка Кремля має отримати відповідну його правопорушенням справедливу кару, бажано – смертну.
19 березня, 17:23
Війна
Кремлівський бункерний щур путін підписав закон, який передбачає покарання за дискредитацію "добровольчих" груп, що воюють проти України
18 березня, 15:16
Світ
Російський диктаторський режим активно допомагав своїм китайським сюзеренам у Пекіні, користуючись з антиукраїнських темників.
15 березня, 18:26
Політика
Комуністична диктатура на теренах континентального Китаю наслідує найгірші практики сталінізму, але при цьому бажана на Заході.
12 березня, 18:14
Війна
На її батька завели справу, а її хочуть відправити до дитячого будинку
28 лютого, 10:24
Війна
Затримали 54-х активістів
25 лютого, 11:28