В Іспанії знайшли місце поховання одного з провідників ірландського повстанчого руху XVII століття

ІСТОРІЯ
28.05.2020, 13:57
В Іспанії знайшли місце поховання одного з провідників ірландського повстанчого руху XVII століття
Фото: Twitter

Під час розкопок старої каплиці у місті Вальядолід іспанські археологи натрапили на людський череп.

Таку інформацію 26 травня оприлюднив міський голова Оскар Пуенте на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.

За свідченнями археологів, знайдені кістки належать ірландському аристократу Реду-Г'ю О'Доннеллу, який втік з англійського полону після поразки народного повстання у Кінсейлі в 1602 році.

Своєю чергою мер Вальядоліда наголосив, що стара каплиця є визначною історичною пам'яткою не тільки Іспанії, але й усього світу, бо у ній також похований першовідкривач Америки — Христофор Колумб.

Що ж до вказаного провідника ірландського повстанчого руху XVII століття, якого на батьківщині вважають національним героєм, подібним до шотландця Вільяма Воллеса, то він опинився в Іспанії з дипломатичною місією, аби закликати місцеву владу оголосити війну Англії.

Проте, здійснити свою мету 29-річний Ред-Г'ю О'Доннелл не зміг через раптову смерть, спричинену ціп'яком-гельмінтом, відтак був похований у старій каплиці Вальядоліда.

Розкопки старої каплиці у центрі міста Вальядолід
Розкопки старої каплиці у центрі міста Вальядолід

Читайте також:
Історія
Археологи дослідили курган Опішлянка. Знахідки датуються VI – V ст. до нашої ери.
16 червня, 11:27
Історія
Чудова пам'ятка для світової археології віднайдена у Середній Азії. Монета VI століття зі сплаву міді та срібла має напис «Тюрк-каґан».
21 травня, 14:54
Історія
Майже 10 000 років тому люди харчувалися малими степовими ссавцями, поки згодом не перейшли на птицю. Найбільше — у Південному Леванті.
05 січня, 19:58
Історія
Нове відкриття показує, що люди експериментували із комунікаційними технологіями набагато раніше та в іншому місці, ніж вважалося досі.
24.11.2024, 10:36
Світ
Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.
19.08.2024, 14:53
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24.07.2024, 08:27