В окупованому китайськими комуністами Тибеті поновився терор

СВІТ
14.01.2022, 13:42
В окупованому китайськими комуністами Тибеті поновився терор
Фото: Asia News

Поки колективний Захід проводить перемовини з Москвою, Пекін розгорнув черговий наступ на непокірних жителів Тибету.

Свідченням є масові довільні арешти буддистських ченців і знесення другої за величиною статуї Будди у повіті Драк-ґо, інформує агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Free Tibet".

За словами місцевих мешканців, влада КНР скористалася історичним моментом для поновлення репресій на тлі міжнародної нестабільності через дії РФ.

«Озброєні китайські війська пригнали спецтехніку і знесли 30-метрову статую Будди, експропріювали 45 великих молитовних барабанів і зачинили єдину монастирську школу, де вчилися наші діти. Окупаційна адміністрація руками поліції провадить довільні арешти та затримання як ченців, так і тих, хто публічно висловився на їхню підтримку. Декого з них били та жорстоко катували тільки за "неналежний вираз обличчя". Наш край знову огорнув небачений до сьогодні терор», – коментують ситуацію жителі тибетського повіту Драк-ґо.

Натомість в уряді вільного Тибету на вигнанні (з весни 1959 року вимушено перебуває в індійському місті Дарамсала – прим. ред.) вищезазначені явища назвали поверненням китайців до тоталітарної практики викорінення вільнодумства, яку реалізував ще уряд Мао Цзедуна.

«Зачинення школи, знесення статуї Будди, вилучення молитовних барабанів у повіті Драк-ґо, а також випадки подальших арештів і затримань тибетців окупаційною китайською владою служать прямим доказом войовничого ставлення КНР до нашого народу, уярмленого комуністами з 1950-х років. Це серйозні порушення прав людини, зокрема свободи віросповідання і свободи слова. Центральна адміністрація Тибету засуджує жорстоку політику комуністичного Китаю у Тибеті та вимагає від міжнародної спільноти негайно втрутитися у ситуацію», – йдеться у відозві уряду Далай-лами XIV.

Станом на 14 січня відомо, що дипломати жодної країни світу поки не висловилися на підтримку тибетців і не засудили незаконні дії китайських окупантів у регіоні, навіть сусідні Індія, Непал, Бутан, М'янма і Таїланд, чия влада лояльна до чинного Далай-лами.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що скорений і уярмлений Тибет на сьогодні є "прогресивною" вітриною китайського комунізму ХХІ століття.

Китайські окупанти ув'язнили тибетських буддистів (Драк-ґо, грудень 2021)
Китайські окупанти ув'язнили тибетських буддистів (Драк-ґо, грудень 2021)
Читайте також:
Світ
Російський антигуманний диктаторський режим не жаліє ні українців, учиняючи геноцид, ні своїх безправних громадян.
20 січня, 17:30
Світ
Усвідомлюючи неминучість смерті ресурсної федерації московії, спадкоємці Дзержинського-Єжова-Бєрії взялися цементувати дійсність ГУЛАГу.
01.12.2022, 09:18
Війна
Жертвами політичних переслідувань у Криму стали 11 громадянських журналістів
13.08.2022, 16:34
Кримінал
У тимчасово окупованих російськими терористичними військами містах і селах Херсонщини та Запоріжжя розгорнуто терор і репресії.
16.04.2022, 19:13
Світ
Популярний калмицький етнобренд одягу "4 Oirad" залишає російську федерацію на тлі воєнної агресії проти України.
16.04.2022, 07:51
Світ
Суворе життя сповідників ісламу у Туркменістані можна схарактеризувати лаконічно: ходив до мечеті – посидиш у буцегарні.
09.02.2022, 08:37