В США відкрили новий вид найдавнішої бокошийної черепахи: їй 96 млн років

21.05.2021, 13:45
В США відкрили новий вид найдавнішої бокошийної черепахи: їй 96 млн років

Скам'янілості невідомого раніше виду знайшли на розкопках в штаті Техас

Скам'янілості невідомого раніше виду Pleurochayah appalachius американські дослідники знайшли на розкопках в штаті Техас. Відкриття пролило світло на міграцію стародавніх черепах з Гондвани в Північну Америку близько 100 млн років тому.

Команда з Університету Середнього Заходу (Іллінойс) виявила скам'янілі останки бокошийної черепахи неподалік від міста Арлінгтона. На місці розкопок збереглися залишки стародавньої пізньокрейдової річкової дельти, де раніше дослідники неодноразово знаходили скам'янілості динозаврів та рештки крокодилів.

Представники Pleurochayah appalachius належали до вимерлої групи бокошийних черепах Bothremydidae. Спочатку вони з'явилися на південному континенті Гондвана, звідки згодом мігрували на північ.

Відкриття виду стало першим доказом існування бокошийних черепах в Північній Америці. А також надало палеонтологам інформацію про їх ранні міграції, зазначив провідний автор дослідження Брент Адріан.

Черепахи Pleurochayah appalachius володіли рідкісним поєднанням корисних морфологічних пристосувань, в тому числі до високогірного способу життя. Це, можливо, полегшило їх міграцію на великі відстані.

Будова плечової кістки, наприклад, вказувала на те, що представники виду добре плавали. Причому робили це не так, як сучасні черепахи. На відміну від останніх, які в процесі плавання здійснюють ляскаючі руху, стародавні черепахи, ймовірно, вміли гребти лапами.

Бокошийні черепахи (Pleurodira) - підряд, представників якого відрізняє особлива будова шиї. На хребцях шийного відділу є довгі поперечні відростки, до яких кріпляться сильні м'язи, що згинають шию в горизонтальній площині. Шия при втягуванні не згиналася вертикально, а повертається і укладається збоку під панцир. При цьому голова тварини притискається до основи однієї з передніх кінцівок.

Результати дослідження опублікував журнал Scientific Reports.

Читайте також:
На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка
05 січня, 11:37
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02.12.2021, 16:34
Чи знайдено золото Нібелунгів та коньяк Hine?
15.11.2021, 23:15
Знайденим у середині ХІХ століття у лісах Волині артефактом цікавилися навіть німецькі нацисти у часи Другої світової війни!
01.10.2021, 10:15
Міністерство культурної та інформаційної політики зобов'язало владу Дніпропетровщини взяти під охорону Новоолександрівський курган.
16.09.2021, 11:35
Під час ремонтних робіт на головній вулиці міста Ньюкасл комунальні служби знайшли частину оборонної стіни 1900-річної давності.
14.08.2021, 16:45