В Україні мобілізували десятки тисяч чоловіків, та чи готові вони воювати?
Повільне, але невпинне просування окупаційно-терористичного контингенту РФ загрожує обвалом фронту. Крім зброї потрібні люди.
Про це сповістило видання The New York Times, проаналізувавши поточний стан справ у лавах Сил оборони України. Жуковщина на фронті та людоловство у тилу за російським зразком можуть спричинити внутрішній конфлікт.
За словами українських чиновників, солдатів та військових аналітиків, кампанія із поповнення втомленої армії розгортається і має допомогти заповнити нестачу особового складу на лінії фронту найближчими тижнями. Але зброї також бракує.
Опитані виданням The New York Times особи кажуть, що мобілізація поки трохи зміцнила сили захисників України на полі бою. Багато мобілізованих чоловіків усе ще проходять багатотижневу підготовку і ще не потрапили на фронт.
Деякі новобранці, які вже прибули у зону бойових дій, фізично або морально-психологічно не готові до відсічі дорогу. Проте кілька бригад, розгорнутих на передовій, повідомили про збільшення кількості мобілізованих, які надійшли за минулі тижні.
У Генеральному штабі Збройних Сил України сподіваються, що приплив солдатів допоможе стабілізувати лінію фронту до кінця цього літа. Якої думки особисто головнокомандувач Олександр Сирський, невідомо.
Три військові експерти, знайомі зі статистикою, заявили, що від травня, коли набрав чинності новий закон про мобілізацію, в армію набирають 30 000 осіб щомісяця. За їхніми словами, «це вдвічі-втричі більше, ніж минулі зимові місяці, і приблизно стільки ж, скільки щомісяця набирає російська армія».
Україні насилу вдається набирати більше солдатів через систему, яка, на думку критиків, загрузла у бюрократії та корупції совєцького зразка. Більшість українців також вважають базову підготовку мобілізованих неадекватною, змушуючи чоловіків ухилятися, природно боячись потрапити на фронт як «гарматне м'ясо».
Мобілізація солдатів — це лише одна частина великого рівняння для України. За словами військовиків та експертів, не менш важливо забезпечити належну підготовку армії й надати достатню кількість зброї із боєприпасами, котрі пообіцяли західні партнери ще рік тому.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що за середньої тривалості життя чоловіків 57 років зробити призовний вік 60 років — це знищення українського населення! Справжній геноцид.