В Україні запрацював закон про основи національного спротиву

ВІЙНА
03 січня, 09:18
В Україні запрацював закон про основи національного спротиву
Фото: google

Нормативно-правовий акт визначає поняття «національний спротив»

З 1-го січня, в Україні введено в дію Закон «Про основи національного спротиву».

Законом визначено правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання та повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

Нормативно-правовий акт визначає поняття «національний спротив» та розділяє його на три ключові компоненти: територіальна оборона, рух опору та підготовка населення.

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект «Про основи національного спротиву» 16 липня 2021 року.

Відповідно до Закону, передбачається збільшення граничної чисельності Збройних сил України на 11 тисяч: 10 тисяч — Тероборона та одна тисяча — Сили Спеціальних операцій.

Національний спротив це:

«складова всеохоплюючої оборони України, що включає в себе комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України».

В Україні запрацював закон про основи національного спротиву_1

 Рух опору є системою воєнних, інформаційних та спеціальних заходів, організація, планування, підготовка і підтримка яких здійснюється з метою відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності під час відсічі збройної агресії проти України.

Ведення руху опору здійснюється з настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України, території України, яка захоплена агресором (противником) під час збройної агресії проти України.

Провідна роль в організації та виконанні завдань руху опору належить Силам спеціальних операцій Збройних сил України, однак головнокомандувач ЗСУ може залучати інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони за узгодженням із їхніми керівниками.

Фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву планується здійснювати за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України.

Та місцевих бюджетів, а також з інших не заборонених законодавством України джерел.

 

Автор : Сергій Манжос
Читайте також:
Опінії
Ні слів, ні голосу. Ненависть.
29 червня, 16:38
Історія
Перемога козацько-кримської коаліції над московитами у Конотопа – героїчна сторінка нашої історії. Втім, вона не дала змоги виграти війну.
29 червня, 16:00
Опінії
ЛИШЕ УКРАЇНА МОЖЕ ЇЇ ЗДОЛАТИ
28 червня, 14:42
Виміри
Добровольчий Український Корпус "Правий сектор" перебуває у складі ЗСУ. Хочеш захищати Україну разом з нами?
27 червня, 16:52
Війна
Сили спеціальних операцій дякують за підтримку та допомогу Анатолію Степановичу Мельнику
27 червня, 12:35
Війна
Чинний голова уряду Німеччини, як і його попередниця Анґела Меркель, несуть відповідальність за дії російського агресора в Україні.
25 червня, 18:01