Вчені відновили пісню Pink Floyd з активності мозку слухачів

17.08.2023, 11:35
Вчені відновили пісню Pink Floyd з активності мозку слухачів

Дослідження у перспективі здатне допомогти людям з пошкодженим слухом сприймати музику та розмову

Американські дослідники змогли реконструювати впізнавану версію композицію Pink Floyd Another Brick in the Wall з імпульсів скроневої частки мозку учасників експерименту, які слухали трек.

Про це пише Science Alert.

«Ми реконструювали класичну пісню Pink Floyd Another Brick in the Wall з прямих сигналів кори головного мозку людини, що дало уявлення про нейронні основи сприйняття музики та про майбутні можливості декодування [активності] мозку», – говорить нейробіолог Людовик Білизна з Каліфорнійського університету.

Вчені намагалися дізнатися, як патерни активності мозку зіставляються з характеристиками музики, такими як висота тону та гармонія. Вони виявили, що частина слухового комплексу мозку, що зветься верхньою скроневою звивиною (superior temporal gyrus, STG), пов’язана з ритмом. Здається, ця область важлива з погляду сприйняття та розуміння музики.

Щоб зібрати необхідні дані, вчені досліджували мозок 29 добровольців, яким раніше імплантували мозкові електроди для лікування епілепсії. Загалом 2668 електродів було перевірено на наявність нейронних патернів під час прослуховування музики Pink Floyd.

Вчені відновили пісню Pink Floyd з активності мозку слухачів_1

Дані були проаналізовані з допомогою машинного навчання – моделі декодування з урахуванням регресії. Система шукала кореляції між музикою, що відтворюється, та  активністю мозку.

Потім система була випробувана у зворотному напрямку: за активністю мозку було відновлено музичний фрагмент. Семпл, доступний за посиланням, вкрай розмитий, але в цілому можна зрозуміти, про яку пісню йдеться.

Дослідження має пряме практичне значення: воно у перспективі здатне допомогти людям з пошкодженим слухом сприймати музику та розмову, а також відтворювати мову, включно з тоном та інтонацію тим людям, які не можуть зробити цього звичайним способом. Також отримані дані сприяють створенню інтерфейсів мозок-машина.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00