ФСБ приховує важливі документи щодо вбивства адмірала Колчака

СВІТ
25.06.2021, 08:12
ФСБ приховує важливі документи щодо вбивства адмірала Колчака
Фото: Google

Продовжуючи справу своїх попередників, кремлівські ґебісти з Федеральної служби безпеки РФ не дозволяють історикам дізнатися правду.

Особливо, якщо йдеться про каральні операції більшовиків проти ідеолоґічних опонентів, зокрема і лідера так званого "білого руху" Алєксандра Колчака.

Днями, співробітники ФСБ відмовили естонському історику Ігорю Копитіну у наданні копій матеріалів кримінальної справи видатного російського адмірала, передає видання "Команда 29".

У спецслужбі Кремля зазначили, що вся документація по Колчаку була передана до прокуратури, але з якою метою це зроблено — поки не повідомляється.

На думку юристів, котрі допомагають дізнатися правду, ФСБ порушує права історика Ігоря Копитіна, ґарантовані однією зі статей Конституції РФ, законом "Про інформацію" і законом "Про архівну справу".

Вони вже звернулися до Мєщанського районного суду з вимогою зобов'язати Центральний архів ФСБ надати досліднику копії матеріалів кримінальної справи проти адмірала; жодної відповіді звідти наразі не має.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Республіці Комі на 94 році життя помер краєзнавець і відомий російський історик литовського походження Анатоліс Смілінґіс.

Читайте також:
Історія
Державний архів Шведського королівства зберігає багато рідкісних документів пов'язаних з Україною та її історією козацької доби.
22 травня, 21:34
Історія
Офіційна вітчизняна історична наука існує у спотвореній парадигмі, бо більшість дослідників вірить джерелам, залишених московитами.
28 січня, 08:33
Історія
Засновник першого Гетьманату Богдан-Зиновій Хмельницький активно листувався з головою Антіохійської Православної ​Церкви.
17.11.2021, 09:33
Історія
Король польський, великий князь литовський, пан і дідич Русі Сиґізмунд I Старий щедро роздав козацтву землі на Запорожжі ще у 1510 році.
25.10.2021, 08:09
Історія
Доба Руїни другої половини XVII століття відома українцям як період занепаду Козацько-Гетьманської держави, але не тільки.
02.10.2021, 10:12
Історія
Король Карл XII мав особисте зобов'язання перед гетьманом Пилипом Орликом, укладене після смерті гетьмана Івана Мазепи.
09.09.2021, 12:46