Відкликати суддю стане легше: у Раді зареєстровано новий антикорупційний законопроєкт

ПОЛІТИКА
31.01.2020, 11:25
Відкликати суддю стане легше: у Раді зареєстровано новий антикорупційний законопроєкт
Фото: Цензор

Схвалення закону повинно сприяти чіткому визначенню порядку антикорупційної перевірки.

На офіційному сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту №2815 «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції"», який покликаний викорінити корупцію серед суддів. Ініціатором законопроєкту виступив прем’єрміністр України Олексій Гончарук.

У пояснювальній записці до законопроєкта чиновники Кабміну зазначають, що на сьогодні врегульовано чинним законодавством питання вимог до присяжного, кандидатів на посаду судді, порядку добору та призначення їх на посаду, кваліфікаційного оцінювання, діяльність Громадської ради доброчесності, порядку формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, визначення прав та обов’язків судді, підстав дисциплінарної відповідальності тощо.

Однак представників влади турбує те, що немає чітких вимог стосовно проведення спеціальної антикорупційної перевірки при призначенні на посаду судді. У КМУ переконані, що схвалення відповідного закону повинно сприяти чіткому визначенню порядку антикорупційної перевірки. 

Новації

Законом пропонують встановити, що службове відрядження на роботу до Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Національну школу суддів і Раду суддів України не вважати сумісництвом.

Особа, яка подала свою кандидатуру на посаду судді, обов’язково має повідомити керівництво обраного суду про працюючих там близьких і родичів. 

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Громадської ради доброчесності не можуть мати у своїй біографії таке покарання як заборона обіймати посади або займатися діяльністю, яка пов'язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. 

Законопроєктом також передбачено проведення перевірки претендентів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Вони, як і прості судді, повинні повідомляти керівництво про факт роботи там родичів. Повноваження членів такої кваліфікаційної комісії пропонують припиняти в разі вступу в дію обвинувального вироку, а також і адміністративного проступку, який передбачає покарання у вигляді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того спростять відвід членів цієї комісії. Тепер його можна буде зробити в разі не лише фактичного (реального), але і можливого (потенційного) конфлікту інтересів.
 

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01.06.2023, 17:09
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13.05.2023, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51