Відновлення врожайності українських ґрунтів триватиме 100 років

ЕКОНОМІКА
23.08.2022, 18:45
Відновлення врожайності українських ґрунтів триватиме 100 років

У зв'язку з повномасштабною російською воєнною агресією природний ландшафт Україну, особливо ріллі, змінився до невпізнаваності.

Тепер, аби розмінувати поля для засіву та поновити попередній рівень врожайності, нашій державі необхідно пройти шлях довжиною у століття.

До такого висновку прийшли авторитетні західні науковці, виклавши результати свого дослідження на шпальтах фахового видання "European Journal of Soil Science".

Головний посил матеріалу полягає у наступному: постійні артилерійські обстріли сільськогосподарських угідь негативно впливають на стан ґрунтів.

«Поля можуть бути небезпечно заражені боєприпасами у довгостроковій перспективі, можливо, протягом 100 років або навіть більше. Ця ситуація на пряму впливає на продовольчу безпеку не лише в Україні, а й потенційно у світовому масштабі. Забруднення металами зменшує обсяги виробництва сільськогосподарської продукції», – йдеться у дослідженні.

Науковці переконують, довгострокові наслідки зараження українських чорноземів унаслідок потрапляння до ґрунту боєприпасів істотно зменшать рівень урожайності, змушуючи аграріїв не засівати уражені території або взагалі знищувати посіви.

Окремо слід наголосити, що до 24 лютого 2022 року Україна забезпечувала 40% постачання пшениці в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН; наразі цей показник міжнародні трейдери поділили надвоє через блокування портів і мінування Чорного моря російськими окупантами.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", цьогоріч у серпні вітчизняні землероби зібрали та намолотили 17,5 мільйонів тонн зерна в 11 регіонах, вільних від окупації.

Читайте також:
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02
Позиція
Знята Зеленським заборона на продаж української землі створює передумови другої Палестини на українських землях. Українці будуть вигнанцями!
26.11.2023, 12:05
Економіка
Зростання цін на пальне і добрива, високі видатки на логістику загрожують Україні скороченням посівних площ. Житниця бідніє.
24.10.2023, 10:09
Економіка
Голова Комітету з питань аграрної й земельної політики Олександр Гайду закликав українців готуватися до стрибка цін. Перш за все на молочку.
17.10.2023, 12:24