Викриття афери з куртками для ЗСУ
Бізнес-партнер Єрмака Шарапов погрожує ЗМІ судами
Центр протидії корупції, реагуючи на те, що Міноборони буде позиватися до ЗМІ, які розкрили аферу з куртками для ЗСУ,
Як інформує медіа агенція "Останній Бастіон", про це повідомляється у офіційному фейсбуці Центру протидії корупції.
У повідомленні зазначається: "Бачили "реакцію" Міноборони на викриту аферу з куртками для ЗСУ?
Замість адекватної реакції, внутрішнього розслідування, негайних відставок – погрози. Кажуть, що готують "позови до ЗМІ та осіб, які навмисно поширюють неправдиві відомості".
Пишуть, що заступник Резнікова Шарапов "покроково роз'яснив членам комітету та іншим народним депутатам, яким чином було організовано процес закупівель, та надав для вивчення передбачені українським законодавством документи".
Як ексбізнес-партнер Єрмака Шарапов "покроково розʼяснив" ми побачили. Фактично він публічно зганьбився, бо спробував всіх обманути, показавши куртки з іншої поставки.
А документи, які показав Шарапов, голова ТСК Железняк назвав підробкою, бо підписів і круглих печаток на турецьких інвойсах давно нема – все засвідчено QR-кодами.
Проте Міноборони погрожує ЗМІ не вперше. У січні у відповідь на матеріал про "яйця по 17" Міноборони звинувачувало журналіста Ніколова у поширенні неправдивих відомостей і погрожувало зверненням до СБУ.
Проте Держаудитслужба однозначно підтвердила: яйця по 17 грн Міноборони все-таки закуповувало. З куртками все також очевидно і однозначно".
"Останній Бастіон" нагадує читачам, що влітку 2022 року українські виробники били на сполох, що Міністерство оборони не оголошує вчасно закупівель зимового одягу для бійців. Доставити тканину з Азії, пошити — це все місяці. Ці місяці було втрачено саме з вини міністерства та інших урядовців, які вчасно не вирішили проблемних питань. Тоді відразу був жирний натяк на те, що це неспроста. Мовляв, якщо закупівлю якісної та дешевої української форми саботують, то це комусь вигідно.
Так і вийшло. Міноборони з наближенням холодів уклало контракт із турецькою фірмою Vector avia hava araçlari на поставку зимового одягу. За даними патріотично налаштованих офіцерів з митного фронту України, ця фірма лише у жовтні—грудні ввезла до України з Туреччини 233 тис. курток на 20 млн дол. і 202 тис. штанів на 13 млн дол.
Ціна була прийнятною як для зимового одягу. Куртки від турків йшли по 86 баксів. Інший постачальник з Болгарії віз для Міноборони з Китаю куртки по 95 дол. Але проблема в тому, що з Туреччини насправді їхали не зимові куртки, а літні чи просто з лайно-тканини.
За нашими даними, середня вага китайських курток була два кілограми. А турецької — 1,1 кг. Це дуже схоже на різницю між літнім жакетиком і зимовою теплою курткою.
У розпорядженні ZN.UA є пакет супровідних документів на одну з партій товару від Vector avia. Тут чудово видно, як 4900 курток загальною вартістю 142 тис. дол. перетворюються на 4900 курток за 421 тис. дол.
Дорогою між турецькою й українською митницями куртки магічно перетворилися з «камуфляжних» на «зимові повітрозахисні» і на цьому перетворенні набрали державної ваги з 29 до 86 дол. за штуку.
Заступник Міністра оборони Денис Шарапов приніс на засідання антикорупційного комітету зимову куртку для ЗСУ, проте не з того контракту, про який писали журналісти.
"Заступник Резнікова Шарапов приніс на комітет військову зимову куртку, щоб показати, що ніякої зради немає. Що ніякої афери не було. Але проблема в тому, що ця куртка з контракту №VV2022-М1708. А журналісти писали про дивну поставку за контрактом №VV2022-М1908. Той випадок, коли одна цифра має значення", - йдеться в повідомленні ЦПК.
Як виявилося, бізнес-партнери голови держави Андрія Єрмака заробляли на українських військових.
ЄРМАК АНДРІЙ БОРИСОВИЧ та Миленька Світлана Іванівна (1947 р.н., м.Київ) заснували ТОВ "М.Є.П.", яким керував ЄРМАК БОРИС МИХАЙЛОВИЧ (батько).
Ця Світлана Миленька має сина, на ім'я Миленький Владислав Миколайович (1970 р.н., м.Київ), дружиною якого є Миленька Наталія Іванівна (1970 р.н., м.Київ).
Ця Наталія Миленька заснувала ТОВ "КИЙЕНЕРГОІНВЕСТ" разом з людиною, на ім'я Плетньов Роман Вікторович (1974 р.н., м. Запоріжжя).
Цей Роман Плетньов власник турецької фірми Vector avia hava araçlari, на якій залишилась маржа від перетворення літнього одягу в зимовий.
Але на цьому історія не закінчується.
Як виявили журналісти "УП", до лютого 2023 року співзасновником фірми Vektor Avia був Олександр Касай - племінник нардепа від "Слуг коломийського народу" з оборонного комітету Ради – Геннадія Касая.
Олександр Касай - член збірної України по гандболу, а Владислав Миленький керував Федерацією гандболу України.
Геннадій Касаяй заперечує свою причетність до злочинної схеми.
Сам Геннадій Касай має тісні зв'язки з державним зрадником Богуслаєвим.
Тож постає цілком логічне питання: коли СБУ візьметься за посіпак зрадника Богуслаєва, котрі зараз сидять у Верховній раді України, та разом з Єрмаком і Зеленським грабують воюючу країну.
зеленський, єрмак, яйцев, шарапов, касаї та інші зрадники і мародери мають сидіти на лаві підсудних, та відповідати за вчинені злочини, а не погрожувати судами журналістам, котрі викривають та висвітлюють їхні злочинні схеми.