Випускників з Абхазії та Південної Осетії заохочують вступати до вишів Грузії

СВІТ
07 липня, 10:32
Випускників з Абхазії та Південної Осетії заохочують вступати до вишів Грузії

Абітурієнти з окупованих військами РФ грузинських територій будуть зараховані до вищих навчальних закладів країни без обов'язкових іспитів.

Інформацію про це 6 липня оприлюднили на офіційному сайті Міністерства освіти, науки, культури та спорту Грузії.

За рішенням уряду країни випускники шкіл, які проживають в Абхазії та Південній Осетії, можуть не тільки вільно обрати бажаний для себе виш і подати пакет необхідних документів, але й будуть вчитися за державний кошт, передбачений бюджетом.

«Ми оголосили про свою готовність повністю профінансувати навчання абітурієнтів з окупованих територій. Цей державний грант стосуватиметься тих, хто за різних життєвих обставин не бере участі в Єдиних національних іспитах, або всупереч реєстрації у процесі загального тестування випускників не може отримати право на зарахування до вишу», – зазначив міністр освіти Міхеїл Чхенкелі.

На думку урядовця, таке заохочення молоді з окупованих військами РФ територій здобувати вищу освіту в Грузії демонструє бажання залучити її на свій бік, тим самим "знекровивши" людський потенціал невизнаних режимів.

При цьому наголошується, що за процес реєстрації абітурієнтів відповідатиме тимчасова адміністрація Цхінвальського регіону та Міністерство освіти та культури Автономної Республіки Абхазія, які знаходяться у Тбілісі.

Читайте також:
У Міністерстві освіти підкреслюють, що шкільна адміністрація не має права збирати кошти з батьків на маски та санітайзери.
31 серпня, 14:49
Міністр освіти поки не уявляє, як першокласники зможуть піти в школу дистанційно
04 липня, 16:50
Випускники шкіл за бажанням можуть скласти ДПА у формі ЗНО.
17 червня, 12:35
Впровадження реформи в галузі освіти передбачає скорочення шкіл і оптимізацію бюджетних витрат на них.
06 червня, 10:10
Абітурієнти можуть вступити майже до 100 закладів.
02 червня, 18:09
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51