Вивчення Голодомору в Україні буде включено в курс історії Канади для 10 класу
Канада стала першою країною у світі, яка визнала 2008 року Голодомор геноцидом українців.
Уряд провінції Онтаріо ухвалив рішення щодо включення вивчення Голодомору 1932-33 років до курсу історії Канади для 10 класу з вересня 2025 року, повідомив міністр освіти Канади Стівен Лечче під час пресконференції в понеділок.
«Зростання екстремізму, зокрема комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії, соціальної згуртованості й цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту, зокрема шляхом включення до програми 10 класу з історії Канади обов'язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору. Це допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахіть, зрозуміти небезпеку тоталітаризму й захистити фундаментальні канадські цінності свободи й демократії від комуністичного екстремізму» — наводить слова Лечче пресслужба Канадсько-української фундації.
У 2014 році Канадсько-українська фундація розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті й підвищенню обізнаності канадців про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності в 1932-1933 роках.
Голова правління КУФ Віктор Гетьманчук констатував важливість включення вивчення Голодомору до освітньої програми й подякував уряду Онтаріо за підтримку в розмірі $400 тис. для продовження Національного туру та його основного компонента – мобільного класу з вивчення Голодомору.
«Це дасть змогу мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання. На сьогодні в мобільному класі вже прослухали лекції про Голодомор понад 70 тис. осіб у всій Канаді, що навчаються у більш ніж 500 канадських школах» — повідомив Гетьманчук.
Канадсько-українська фундація — національний благодійний фонд, заснований 1995 року на 18-му Конгресі українців Канади з метою координації, розроблення, організації та реалізації проєктів допомоги канадців Україні та іншим організаціям у Канаді.
Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення московії у 2022 році визнали Голодомор геноцидом українського народу парламенти Бразилії, Ірландії, Молдови, Німеччини та Чехії, а вже у 2023-му — парламенти Болгарії, Бельгії, Франції, Ісландії, Великої Британії, Словенії, Словаччини, Хорватії, Люксембургу, Нідерландів, Вельсу, а також сенат Італії.
Крім того, 15 грудня 2022-го Європейський парламент підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.
12 жовтня 2023-го Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка, зокрема, визнає Голодомор актом геноциду, спрямованим на знищення української нації.
Водночас парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства та українського народу, а парламент Австрії — «жахливим злочином».
Нещодавно Верховна Рада ухвалила заяву у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні, вкотре закликавши парламенти держав світу й міжнародні організації визнати Голодомор геноцидом українського народу.
Не всі країни проявляють співчуття до історичної трагедії українців. «Останній Бастіон» нагадує, що державне утворення Ізраїль не визнає Голодомор геноцидом українців через причетність євреїв до цієї трагедії.
Держава Ізраїль не визнає Голодомор геноцидом проти українського народу, оскільки в Ізраїлі немає практики визнання чи невизнання будь-яких національних трагедій, окрім власної.
Попри зневажливе ставлення, Володимир Зеленський підтримав Ізраїль у війні з Палестиною.
Ізраїль не визнає Голодомор також тому, що саме завдяки Сталіну та СРСР було створено Ізраїль у 1947 р. Після Другої світової війни, до розв'язання якої євреї були безпосередньо причетні, було створено державу Ізраїль: державу євреїв для євреїв, де вони залишаються недосяжними для міжнародних судів.
Ось чому і понині для світового єврейства та, перш за все, для Ізраїлю це — заборонена тема. На відміну від розпіареного Голокосту й відверто перебільшеної кількості жертв у 6 мільйонів.