Воля Білорусі загартовується в українському Бахмуті

ВІЙНА
25 березня, 17:48
Воля Білорусі загартовується в українському Бахмуті

Україна і Білорусь подібні як Земля і Венера, – планети з твердим національним ґрунтом і прозорою атмосферою. Планети-сестри.

Сьогодні (25 березня) головне національне свято Білорусі – День Волі. 105 років тому Рада Білоруської Народної Республіки ухвалила ІІІ Уставну грамоту – аналог нашого IV Універсалу Центральної Ради.

Тож, білоруське 25 березня – це наше 22 січня. Один в один, так би мовити...

Крім того, Україна і Білорусь – подібні як Земля і Венера – планети з твердим національним ґрунтом і прозорою атмосферою. Планети-сестри.

Відмінність між ними не через різне походження, а тому, що в певну мить розійшлися життєві шляхи. Тепер десь – кисень і птахи, а десь – кислота і тиск.

Але так було не завжди, не буде так і в майбутньому. Землянам не до вподоби теперішні венеріанські умови, але саме такі планети, як Венера, ми з надією шукаємо у Всесвіті.

Крім землеподібних планет у нашому регіоні є ще й зовсім інші світи. Газові гіганти – величезні, радіоактивні, чия гравітація захоплює безліч супутників-сателітів, інколи безжально розриваючи на шматки.

Вони ніколи не були і не стануть подібними на рідну Землю. Сусідства з ними варто уникати – нехай собі будуть десь на периферії Сонячної системи.

Наш космос і екосистема – це спільнота націй-держав Центрально-Східної Європи. Схожих між собою за розміром, амбіціями, перевагами і недоліками.

Ми можемо сваритися і миритися, але ми не заперечуємо права на існування одна одної. Наша гравітація зближує, не руйнуючи.

Україні потрібна на півночі Білорусь, а не імперія! Білорусі потрібна Україна, щобт втекти з орбіти газового гіганта.

Лукашенки приходять і уходять, а День Волі відзначається вже понад сотню років!

Автор – Максим Майоров, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Читайте також:
Політика
Київ повертає Москві бумеранг дезінтеграції та державної фрагментації, запущений ще більшовиками. Тож РФ має щезнути з мапи світу!
26 травня, 16:09
Війна
Війна у реальному часі поступово витісняє війну у реальному просторі. Україна це зрозуміла; Росія, судячи з усього, – ні.
25 травня, 18:25
Війна
Нескорений Бахмут не був і не стане переможним призом російських агресорів. Уже скоро фронтовий маятник обернеться проти окупантів.
25 травня, 16:32
Світ
Кремлівський режим тріщить по швах через неспроможність контролювати власний терен, який від кінця 1940-х років, недоторканий для чужинців.
23 травня, 16:01
Війна
Крім Соледара в окупантів із РФ немає жодних успіхів на полі бою. Декілька "мертвих" сіл у так званій "сірій зоні", – не рахуються.
05 травня, 16:31
Політика
Кожна філософія виводить себе через політичний вимір. Бо саме філософія не тільки пояснює політику, а й надає їй метафізичний вимір.
03 травня, 16:09