В'єтнамці у лавах ЗСУ боронять Харківщину

ВІЙНА
21 червня, 08:28
В'єтнамці у лавах ЗСУ боронять Харківщину
Фото: The Guardian

Раніше вихідці із південноазійської країни торгували на ринку Барабашово. Після 24.II.2022 деякі із них узяли до рук зброю в армії України.

Один із в'єтнамських добровольців — молодий житель Чернігова, на ім'я Тунґ Нґуєн. Відверту розмову із фронтовиком про вже трирічну участь у бойових діях проти росіян оприлюднило британське видання The Guardian.

Свій шлях воїна колишній ринковий торговець розпочав із волонтерства в одному із гуманітарних центрів Києва. Після деокупації північних областей весною 2022 року вирішив пов'язати свою долю із Силами оборони України, бо цього вимагають нові суворі обставини:

«Наша громада — найчастіше прихована, непомітна меншість у країні. Деякі в'єтнамці виїхали за кордон після російського вторгнення, але інші залишилися, особливо представники молодого покоління, бо багато із нас народилися тут і є громадянами України. Попри те, що мій рід походить із Ханоя, я люблю Чернігів і Харків, зараз мій дім тут».

Тунґ Нґуєн приїхав до України здобувати медичну освіту, вивчив російську мову та почав працювати фітнес-тренером і бодибілдером. Згодом, через фінансові проблеми, став торговцем на ринку Барабашова, але не кинув займатися спортом; 2019 року переміг у Всеукраїнському чемпіонаті із важкої атлетики.

«Україна мені дуже багато дала — я тут навчався, працював, одружився... Я навіть можу сказати, що це — моя друга батьківщині. Торік у травні мене поранили росіяни під час відступу нашого загону із Бахмута. Ми під покровом ночі вивозили поранених побратимів. Пізніше, після того, як довелося відлежатися у шпиталі, повернувся на фронт у Харківську область. Я бороню цю землю, бо це мій особистий вибір», — підкреслює доброволець.

За 2 роки великої війни громадяни України об'єдналися перед російською загрозою, і в'єтнамська громада не є винятком. Принаймні один солдат в'єтнамського походження вже поліг смертю хоробрих на передовій, що також гартує лють Тунґа Нґуєна, який пообіцяв собі помститися загарбникам за смерть одноплемінника.

Опріч того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», Маріупольський ринок рабів працює без вихідних. Окупанти з колаборантами влаштували у зруйнованому ними місті людський розпродаж середньоазійського товару.

Читайте також:
Війна
70 діб у цілковитому ворожому оточенні. Фактично, між життям і смертю, але вони вистояли й вижили у пеклі.
17 липня, 13:46
Історія
В архіві Служби зовнішньої розвідки України знайдено рукописний варіант останнього звіту Головного командира УПА Романа Шухевича
29 червня, 18:05
Опінії
Бездумні «роботи» чи група кваліфікованих та відповідальних бійців
27 червня, 09:45
Історія
Події у Будьонівську показали типове для «російського світу» ставлення влада-народ.
14 червня, 15:35
Війна
За минулі 2 роки серед українців склався доволі негативний образ фіно-угорських народів, яких уособлюють із москвинами. Правда ж інакша.
12 червня, 08:27
Війна
Європа з Америкою уникають обговорення цього питання. Вони готові підтримувати Україну, але не за всяку ціну, бо досі вірять у мир із РФ.
28 травня, 20:38