Як і чому пивні кухлі стали прозорими?
Від появи хмільного напою минуло понад 5500 років. Але мало кому відомо шлях еволюції посуду, з якого споживався продукт бродіння.
За поширеною на Туманному Альбіоні легендою, у XVIII столітті існував хитрий спосіб залучати "добровольців"-рекрутів до британської армії. Підприємливі вербувальники ходили кнайпами й тавернами, пропонуючи чоловікам випити за здоров'я короля.
Випиваючи пиво, людина виявляла на дні шилінґ з обличчям монарха. Відтак це означало, що чоловік прийняв частину армійської платні й став служити британській короні, навіть, якщо не хотів.
А проте, у монаршому уряді подібну процедуру вважали цілком законною. Ухилитися від подальших зобов'язань було дуже важко, майже не можливо без отримання тяжких тілесних покарань.
Серед істориків існує теорія, що саме через вказані дії королівських вербувальників перестали робити темні та дерев'яні пивні кухлі. У XIX столітті видано відповідний наказ, яким запроваджено використання прозорого скляного посуду для хмільного напою з ячменю.
До речі, знаходилися на Туманному Альбіоні кмітливі ділки, яким вдавалося і заробити, і не потрапити на службу до короля. Вони оформлялися, брали гроші на форму і... втікали світ за очі; найчастіше до Ірландії та гірських місцевостей Шотландії.
Як свідчать хроністи доби правління представників Гановерської династії, один "геній" проробив вказаний трюк аж 47 разів. Але на 48 раз порушника схопили й публічно повісили посеред Лондона.
Між іншим, а чи відомо читачам "Останнього Бастіону", як в Європі та в Україні зокрема з'явилася кава? Дізнайтеся приголомшливі історичні факти тут.