Як перестати бути жертвою?

26 липня, 18:19
Як перестати бути жертвою?
Фото: Google

Перш за все, зайняти внутрішню позицію і не сприймати все погане як невідворотну даність!

Ми не можемо впливати на певні події, проте можемо обирати, як реагувати на них. Позиція жертви – це теж вибір, зроблений на основі певних переконань.

Тому важливо зрозуміти, що кожної секунди, хвилини ми робимо той чи інший вибір. А відтак – замінити звичку постійного пошуку винних у ваших бідах на звичку пошуку варіантів вирішення проблем та виходу із кризи.

Наприклад, замість запитання "Чому саме зі мною це сталось?" чи "За що це мені?" прийняти ситуацію й зайнятися пошуком відповіді на запитання "І що тепер?".

Визначте всі можливі варіанти вирішення проблеми. Це набагато продуктивніше, ніж пошук винних, хоча лише вам вирішувати: топтатися на місці чи робити крок вперед.

Вибір за вами!

Під формулюванням "прийняти ситуацію" мається на увазі не цілковите підкорення обставинам, а прийняття того факту, що ви не можете впливати на якісь глобальні речі. Натомість можете обирати, як на них реагувати.

Скажімо, щоби сидіти не під обстрілами в напівзруйнованому домі й гадати "прилетить ракета чи ні", періодично перемикаючись на самоїдливі запитання типу "чому саме я, за що?", можна подбати про власну безпеку. Варто тимчасово перебратись у безпечне місце, з чітким усвідомленням того, що житло завжди можна відбудувати.

Крім того, якщо перед вами є складний вибір і ви не знаєте, на чому його зупинити, обирайте те, що станом на зараз для вас є найбільш вигідним. Навіть можете прописати плюси та мінуси кожного визначеного вами варіанту й робити свій вибір на основі цього аналізу.

Постійне перекладання відповідальності на інших укріплює вас у позиції жертви. Кожен із нас є ковалем свого щастя, пам'ятайте про це.

Любов до себе, розуміння своїх бажань та потреб і побудова власної поведінки на основі цього розуміння – зробить вас невразливими й незалежними від чужих суджень, думок, навіювань. А тому практикуйте пошук нових смислів.

Навчіться сприймати будь-який досвід (навіть дуже гіркий) як можливість для власного розвитку та зростання. Тільки вам обирати: зайняти внутрішню позицію переможця чи переможеного!

Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт

Читайте також:
Життя
Людина від природи так влаштована, що не може працювати постійно в одному режимі наче механізм.
06 серпня, 19:23
Життя
Емоційне здоров'я – це коли людина здатна почуватися гармонійно і врівноважено незалежно від зовнішніх обставин.
31 липня, 08:47
Життя
Застрягання на певній негативній події змушує жити минулим, вимагаючи енергетичних затрат для постійного прокручування страшних спогадів.
29 липня, 18:12
Життя
Звичка "накручувати" ситуацію може доводити людину до панічного стану. Бо за всіма законами нейробіології, турбуватися є природним.
27 липня, 20:36
Життя
Люди не є вічним двигуном, адже ми думаємо, що можемо щось робити без упину. І насправді це не зовсім так.
12 липня, 07:00
Життя
Надмірне вживання лайливих слів: як уникнути їх, але при цьому давати вихід власним емоціям у надзвичайній ситуації.
08 липня, 08:12