Як поводитися цивільним поряд із військовиками?

12.07.2023, 17:12
Як поводитися цивільним поряд із військовиками?

До вашої уваги, шановні читачі, пропонуємо покроковий алгоритм із позиції та сторони тієї людини, яка знає і перебуває серед фронтовиків.

«Як поводитись цивільним поряд з військовими?», – ось це питання, яке мені задають найбільше за останні тижні. Давайте розберемось...

Перше: військовики (у більшості) ще до недавно були тими самими цивільними. Вони також люди як і всі довкола. Тільки носять форму, роблять специфічну роботу і багато хто вже має змінене тіло.

Друге: якщо дивитесь на військового, дивіться в очі. Не опускайте свої, не відвертайте погляд. Зазвичай такі дії роблять коли соромно самому, або соромно за людину. Ось тут запитання: за що соромно вам? Або за що має бути соромно воїну?

Якщо присутній сором що він воює, а ви ні, запитайте себе: чи робите ви тут щось для перемоги. Якщо відповідь так, нема чого соромитись. Кожен робить свою роботу.

Третє – якщо є бажання щось сказати, подякувати, все просто:

Дякую за вашу роботу, – погляд в очі, обов'язково посмішка. Можливо рукостискання.

Якщо хочеться передати більше тепла, запитайте: «Чи можу я вас обійняти?». Цього достатньо, щоби військовик відчув вдячність не тільки від сім'ї та друзів.

Четверте – хочете зробити більше (пригостити, розрахуватись, подарувати щось) є прості фрази:

Дозвольте вас пригостити/розрахуватись/подарувати. Для мене це прояв вдячністі за вашу роботу.

Спокійний тон, погляд, посмішка знову вам в допомогу. Воїн прийме це в більшості ситуацій. Головне транслювати повагу а не сором. Це дуже відчувається.

П'яте: якщо воїн отримав поранення і його тіло змінене прийміть це, і пам'ятайте про другий пункт цього допису. Україна – "найпротизованіша країна світу". Ми цього статусу не бажали, як і війни.

Та вже час перестати заплющувати очі. Люди без ніг, рук, лиця – це велика частина нашого суспільства. Прийміть це. Перестаньте пялитися, тикати пальцями і шушукатися. Ми це бачимо і це неприємно!

Цікаво, хочете пояснити дитині, зрозуміти гсамій – підійдіть, попросіть показати, розповісти. Це не проблема – це повага.

Шосте – перед тим як допомогти (спуститися/піднятис япо сходах, щось понести, відкрити двері), якщо це не в моменті і нема гострої потреби, запитайте:

– Тобі/вам потрібна допомога?

– Допомогти?

– Чи можу я допомогти?

Навіть пораненим військовий хоче відчувати себе воїном. Якщо він може сам нести пакет, відкривати двері, переходити дорогу – нехай несе, відкриває, переходить.

1. Що проявляти поряд з військовими:

  • Щирість.
  • Доброту.
  • Повагу.
  • Впевненість.
  • Вдячність.
  • Терпіння.
  • Розуміння
  • Підтримку.

2. Що заважає поряд з військовими:

  • Провина.
  • Слабкість.
  • Жаль.
  • Роздратованість.
  • Нетерплячість.
  • Гіпер опіка.

Автор – Олена Риж, військовослужбовець 47 Окремої механізованої бригади "Маґура"

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Європейські та американські науковці потребують поєднання академічної дискусії із публічною. Особливо на гострі й чутливі суспільні теми.
03 жовтня, 19:20
Життя
Людство має узгоджувати життя із законами фізичної, біологічної, соціальної природи. Це є прогрес, бо Мати-Природа — Найвищий Законодавець!
21 червня, 07:17
Політика
Швейцарський саміт і ультиматум путіна спростили прогноз кінця війни. Тепер це питання, хто готовий заплатити більше за свій варіант миру.
18 червня, 20:34
Політика
Опорою зміцнення нашого суспільства є не держава, а нація. Держава — лише інструмент для ведення справедливої національної політики.
10 квітня, 20:44
Політика
Зе-команда обіцяла швидкий мир, не задекларувавши ціну цього миру. На практиці влада «купує» у росіян цей «мир» шляхом геноциду українців.
19 січня, 08:20
Історія
Зазвичай кажуть: шкільні роки — найтяжчі, але цього мало для розуміння. Бо це ще й роки, що вирішують долю кожного з нас у подальшому...
24.11.2023, 21:30