Як "тушка" Мамая Юрій Бублик незаконно видобуває пісок у Ковалівській громаді

Виміри
17.11.2022, 17:40

Особисте збагачення можна прикривати не лише патріотизмом, але й турботою про довкілля.

Вже кілька років Останній Бастіон пише про корупційні оборудки братів Бубликів, родини Капустян, Едуарда Гнітька, Олександра Торбіна та інших членів ОЗУ.

Брати Бублики, за повного сприяння поліції та СБУ, без спеціального дозволу намили кількасот тисяч метрів кубічних піщано-глейової суміші, та продали її Онуру та афільованим з ним підприємствам, не сплачуючи ані податків, ані ренти, ані інших платежів.


Тоді нам вдалося встановити, що незаконний видобуток був налагоджений шляхом укладення договору між Ковалівською сільською радою в особі голови Олександра Бублика та Товариством з обмеженою відповідальністю «Статут ЛО».

Згідно з договором ТОВ «Статут ЛО», яке фігурувало у документі як «інвестор», було делеговано права організації всього комплексу робіт «з відновлення гідрологічного режиму та поліпшення санітарного стану р. Коломак».

Одразу у двох пунктах того договору, а саме 1.6 та 4.1.7, йдеться про те, що ТОВ «Статут ЛО» отримує право власності на увесь мінеральний ґрунт, видобутий під час робіт.

Як
Як

За офіційними підрахунками вартість цього «побічного продукту відновлення гідрологічного режиму» становить близько 100 млн грн.

Як вдалося з’ясувати «Останньому Бастіону», правоохоронці розслідують налагоджений таким чином видобуток піску за статтею 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), хоча мали розслідувати за ч. 2 ст.240 та ч. 4 ст. 191 КК України. При цьому у справі фігурує не лише сільський голова Олександр Бублик, але і його брат Юрій, який, імовірно, і налагодив схему.

Після виходу розслідувань Останнього Бастіону Полтавська облдержадміністрація звернула увагу на факт незаконного видобутку піску.

Після цього колишній нардеп Юрій Бублик визнав причетність до організації незаконного видобутку. Колишній нардеп заявив, що він та його брат Олександр (голова Ковалівської сільради) насправді не організовували видобуток піску, а всього лише налагодили «очищення русла річки Коломак».

Згідно з оприлюдненою ОДА інформацією, внаслідок організації на землях Ковалівської ОТГ незаконного видобутку піску державі було завдано збитків на суму близько 100 млн грн.

І ця сума щоденно збільшується, адже незаконний видобуток триває.

Залучене до злочинної схеми Товариство з обмеженою відповідальністю "Статус ЛО" вже встигло змінити своє місцезнаходження.

Раніше воно було зареєстроване за адресою місто Полтава, пров. Спортивний, 4 В, але у 2020 році підприємство перебралося до Ковалівки.

Як


Але діяльність з розкрадання надр на території Макухівки продовжується і жодні кримінальні провадження не здатні зупинити ласих до наживи чиновників.

Схоже, що для «відновлення гідрологічного режиму та поліпшення санітарного стану р. Коломак» потрібно дуже багато часу та зусиль. І навіть підприємство, яке цим займалося, змушене було перебазуватися до Ковалівки.

Але ТОВ "Статус ЛО" не єдине підприємство, яке було залучено до незаконного промислу.

Як нам стало відомо, намивом піщано-глейової суміші в Макухівці займається не лише ТОВ "Статус ЛО".

До незаконного промислу також було залучено ТОВ " Імпера Стайл".

Дане підприємство було створено у 2019 році з основним видом діяльності - "Неспеціалізована оптова торгівля".

Як


Але у 2020 році на підприємстві змінився власник та керівник. Новим власником та керівником підприємства стає Віктор Андрійович Погорілий.

Як

А у 2021 році підприємство змінює адресу реєстрації.

Як


За дивним збігом обставин нове місце реєстрації ТОВ "Імпера Стайл" збігається з попереднім місцем реєстрації ТОВ "Статус ЛО".

І ми навіть не здивувалися дізнавшись, що поруч з підприємствами котрі пов'язують з братами Бубликами знаходяться підприємства родини Капустян - ТОВ "Квант Пром" та ТОВ "МЕТРОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ "КВАНТ", які зареєстровані за адресою пров. Спортивний 4-Б.

4 вересня 2021 року  відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

За даними Державної служби геології та надр України, суб’єктами господарювання у 2020-2021 роках отримано 203 спеціальні дозволи на користування надрами на території Полтавської області. За звітний період Управлінням Держпраці у Полтавській області проведено 146 перевірок, виявлено 1155 порушень нормативно-правових фактів з питань охорони праці, промислової безпеки та охорони надр.

Про результати здійснення заходів нагляду (контролю) щодо дотримання видобувними підприємствами вимог природоохоронного законодавства у сфері використання та охорони надр на території Полтавської області у 2020 – 2021 роках поінформувала завідувачка сектору Державної екологічної інспекції Центрального округу Ірина Корнюшкіна. За її словами, за 2020 рік – серпень 2021 року інспекцією проведено 58 заходів нагляду (контролю), нараховано збитків на загальну суму 1 116 315 грн, стягнуто штрафів на 17085 грн.

У контексті питання про звернення громадян щодо незаконного видобування корисних копалин на території Коломацької сільської ради (с. Старицьківка) та Чутівської селищної ради (с. Василівка) Полтавського району Полтавської області, комісія рекомендувала виконавчому апарату обласної ради направити звернення щодо незаконного видобування корисних копалин у цих громадах до правоохоронних та контролюючих органів.

Але це ніяк не вплинуло на ситуацію загалом, незаконний видобуток та реалізація незаконно видобутих надр продовжуються у промислових масштабах.

Як бачимо, гучні заяви колишнього очільника Полтавської ОДА Олега Синєгубова та кримінальні справи ніяк не вплинули розкрадання надр на Полтавщині. Навпаки, масштаби цієї катастрофи щодня збільшуються, а влада та окремі друзі Володимира Оманського всіляко сприяють пограбуванню нашої землі !

Що ж стосується Ковалівської громади, то пафосні заяви Олега Синєгубова, аж ніяк не вплинули на діяльність ОЗУ Бубликів-Капустянів.

Мамаївська і "Регіонівська" підстилка Юрій Бублик - продовжує продавати майно громади. Під прикриття поліції, уже намитий пісок завозиться на промислові об'єкти міста та області, розташовані зокрема по вул. Сакко, поблизу села Супрунівка, на вул. Маршала Бірюзова.

Особа, яка видає себе за патрійота, є пасивним членом коаліції Киви-Мамая, його вже майже рік безрезультатно намагаються позбавити депутатського мандату за політичну проституцію. Востаннє цьому завадила заміна замків у виборчій комісії.

Нагадаємо, що Юрій Олексійович Кравченко, який обіймає посаду директора Харківського територіального управління НАБУ, є давнім другом Юрія Бублика.

З 1999 по 2012 роки він працював в органах прокуратури: на Решетилівщині, Миргородщині, Котелевщині та у Полтаві.

У 2002 році Юрія Кравченка призначено на посаду старшого прокурора відділу прокуратури Полтавської області. У цій же прокуратурі він пропрацював на різних посадах до 2012 року.

У 2012 році за власним бажанням пішов із лав обвинувачів і зайнявся адвокатською практикою.

Звільненню Юрія Кравченка з прокуратури передувала скандальна історія, коли він, перебуваючи у стані крайнього алкогольного сп'яніння, потрапив в ДТП у Котельві, та розбив ущент службовий автомобіль.

Мешканці Котельви добре пам'ятають цю історію, адже перебуваючи у стані сильного алкогольного сп'яніння, Юрій Кравченко неодноразово ганявся з сокирою за дружиною, ревнуючи її до іншого чоловіка.

Керівництво прокуратури області, мало б доповісти про цю історію до Генеральної прокуратури, яка б мала розпочати службове розслідування. Але за сприяння Олександра Закорецького, який особисто виїжджав на вказане ДТП та працював на керівних посадах у прокуратурі Полтавської області, цю справу "порішали",  генеральному прокурору не доповіли, а Юрію Кравченку дали можливість звільнитися за власним бажанням та не відшкодовувати матеріальні збитки за розбиту службову автівку.

 Олександр Закорецький
Олександр Закорецький

У лютому 2014 року Закорецький зайняв крісло прокурора Полтавської області, а Юрій Кравченко отримав посаду його заступника.

У середині серпня 2014 року Олександра Закорецького наказом тодішнього голови ГПУ Віталія Яреми було звільнено з посади прокурора області і переведено до апарату Генпрокуратури, звідки за день до початку першої хвилі наказів про звільнення прокурорів у рамках люстрації було переведено до Адміністрації Президента Петра Порошенка.

За сприяння корупціонера Юрія Бублика, який ходив до свободівського прокурора Махницького, виконувачем обов'язків прокурора Полтавської області було призначено Юрія Кравченка.

У 2012 році Кравченко був адвокатом Юрія Бублика, коли того засудили за ст. ст. 364 ч. 1 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем) та ст. 366 ч. 1 ККУ (Службове підроблення) до трьох років обмеження волі, та звільнили від відбування призначеного основного покарання з випробуванням на 1 ( один ) рік.

Повернувся на службу Кравченко за два роки: у 2014 його призначили на посаду заступника прокурора Полтавської області. У цій же прокуратурі він пропрацював на різних посадах до 2017 року.

У 2014 році особисто Юрій Бублик представляв Юрія Кравченка як заступника прокурора області на народному віче перед Полтавською ОДА.

Цілком логічно виникають зобов'язання Юрія Кравченка перед бізнес-імперією Бубликів-Капустянів.

Обіймаючи керівні посади у Прокуратурі та НАБУ, Кравченко використовував своє службове становище, щоб прикривати незаконну діяльність родини Капустян та Юрія і Олександра Бубликів.

Полтавська ВЦА - в особі її очільника Дмитра Луніна, та поліція Полтавської області - в особі її очільника Євгена Рогачова та його заступника Сергія Рекуна, продовжують закривати очі (та кримінальні справи) на протиправну діяльність ОЗУ Бубликів-Капустянів-Гнітьків, які грабують воюючу країну.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Полтава
Керівництво Полтавської обласної військової адміністрації та Полтавської міської ради умисно розкрадали допомогу, вартість якої занизили.
19:44
Кримінал
Шахов неодноразово проігнорував засідання суду без поважної причини. Він підозрюється у недекларуванні майна на 88 млн гривень.
11:36
Політика
Йдеться про виведення понад 500 млн грн з державних ОПЗ та ОГХК.
29 березня, 09:05