Якщо Захід відвернеться від України, росія нападе на країни Балтії

СВІТ
13.12.2023, 19:15
Якщо Захід відвернеться від України, росія нападе на країни Балтії

Перемога РФ у цьому контексті — зовсім неоднозначна концепція. Скажімо, безглуздо прагнути чи схиляти Україну до беззастережної капітуляції.

Таку думку на шпальтах одного з провідних фінляндських видань Iltalehti висловив фаховий військовий експерт і доктор філософії з політичних наук Еміль Кастегелмі. Він стверджує, що у разі, якщо західні країни здадуться, то росія навчиться і неодмінно повернеться за новими територіями.

Однак ситуацію, в якій ресурсна федерація зможе утримати великі території та кинути виклик цілям України (вихід на державний кордон 1991 року — прим. ред.) щодо звільнення східних і південних областей, можна буде вважати перемогою. У Москві принаймні розраховують подати своєму населенню стан справ саме таким чином.

Зі слів Еміля Кастегелмі, наразі військова операція західної коаліції в Україні, схоже, не пропагується узагалі жодною зі сторін. Навіть дискусій на цю тему ні публічних, ні закритих не було, адже ризики втручання у конфлікт проти РФ величезні, а тому у Брюсселі з Вашинґтоном вважають, що «не варто надто сильно розгойдувати човен».

«Я ж переконаний в іншому: всі наслідки цієї чи будь-якої іншої війни є результатом свідомих політичних рішень. Просто згадайте, з чого починалася ця жахлива кривава бійня, і все відразу стане на свої місця. Відправити солдатів в Україну неможливо, якщо не буде ухвалено відповідного рішення лідерів і парламентів країн-учасниць ЄС чи НАТО. Часткова перемога росії, чого не слід відкидати, означатиме, що західні держави захочуть вибрати з усіх можливих варіантів той, коли росія частково отримає те, що хоче. Як було з умиротворенням гітлерівського імперіалізму коштом Чехо-Словаччини.

На мою думку, Україною росія не обмежиться, навіть частково поглинувши її окуповані території. Тож наступними цілями Москви стануть наші сусіди по Балто-Скандинавському регіону. Заморожений конфлікт, швидше за все, завадить зусиллям України інтегруватися в євроатлантичні структури, а отже вимагатиме величезних ресурсів і може ще сильніше підштовхнути Україну до сфери впливу росії у середньостроковій перспективі.

Громадянам Фінляндії також було б корисно знати, куди ми йдемо і до якого розвитку подій слід бути готовими. Це було б дуже важливо, особливо в країні із сотнями тисяч резервістів. Після двох років великої війни має бути принаймні зрозуміло, який кінцевий результат і чого конкретно прагне ця політика. Доводити його до громадян поки не вважали за необхідне, а дарма. Особи, які ухвалюють рішення у західних країнах, стикаються лише з поганими та небезпечними варіантами, прирікаючи Україну на роль вічної жертви свого східного сусіда», — зазначив фаховий військовий експерт із Фінляндії.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що втрата Україною державної самостійності була б занадто великим приниженням і для Європи, і для Америки. Тоді як для росії з її азійськими союзниками — це, безперечно, була б головна, стратегічна перемога.

Читайте також:
Світ
Америка, що роками забезпечує грошима і зброєю сіоністську окупацію Палестини, проти геополітичної суб'єктності палестинського народу.
04 квітня, 19:18
Світ
Люди від природи завжди хочуть тримати голову глибоко у піску наче ті страуси. А ще краще — у мармеладі.
01 квітня, 19:31
Війна
Після візиту яструба миру Джейка Саллівана до Києва виявилося, що не КНР стане на захист РФ, а США. За океаном уже готують «ніжки Байдена».
24 березня, 09:33
Війна
Черговий «яструб миру» з берегів Потомаку пропонує зійтися жертві з агресором «десь посередині». Про наслідки цього у Вашинґтоні не думають.
05 березня, 14:56
Світ
Прорубана Пєтром I хвіртка насправді не була чимось новим для колишнього ординського улусу. Погляди на Захід у Кремлі виношували й раніше.
25 січня, 07:19
Опінії
Чому колективний Захід не вивчив урок?
06 січня, 14:37