ЄС і КНР на порозі торгової війни

ЕКОНОМІКА
11.12.2023, 12:51
ЄС і КНР на порозі торгової війни
Фото: Politico

На тлі російської агресії проти України між Брюсселем і Пекіном зростає напруження. В Європі побоюються монополії китайської промисловості.

Про це йдеться у матеріалі від журналістів британського видання The Economist. Так, комуністичний Китай та Європейська комісія ризикують розпочати торговельну війну, спричинену величезним надлишком електромобілів у Піднебесній, що є гігантським політичним ризиком для Європи.

Зі слів впливового видання, насувається гігантська конфронтація у торгівлі. Напруженість нині доволі висока, тому що, як це часто бувало раніше, китайський режим і місцева влада субсидували надмірні потужності у перспективному секторі, який контролює родина диктатор Сі Цзіньпіна.

Впродовж минулих років промисловий ландшафт Старого світу кілька разів змінювався, коли КНР відкривала набагато більше фабрик і заводів, аніж потрібно ринкам. Зокрема, за рахунок інвестицій від американських корпорацій, як скажімо «Apple» із «Tesla».

Якщо раніше, за твердженням видання The Economist, загроза стосувалася основних сировинних товарів, таких як сталь, то останнім часом Китай домігся домінування в передових секторах, які колись очолювали європейські компанії. Наприклад, вітряні турбіни або сонячна енергетика.

Інший такий сектор в економіці — електромобілі. Більшість із них, що природно для китайського виробника, дешевші, аніж у західних конкурентів; перш за все продукції від німецьких корпорацій «BMW» та «Volkswagen».

Нині китайські виробники стали панувати завдяки субсидіям і примусовій передачі іноземних технологій, а також завзятій праці та далекоглядності, обігнавши західні компанії, що повільно змінюються. Водночас вони виробляють набагато більше автомобілів, аніж вимагає споживацький ринок КНР.

Крім того, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, як уряди Австралії та Індонезії днями домовилися разом конкурувати із КНР на ринку рідкоземельних металів. Ідеться про видобування літію і нікелю.

Читайте також:
Опінії
Як нам схилити цю публіку на свій бік?
14 листопада, 09:15
Війна
Трамп критикував Байдена за виведення військ США з Афганістану, але тепер може сам зіткнутися з цією проблемою.
13 листопада, 16:11
Опінії
Як тепер аналізувати українсько-американські відносини та їх ширший контекст?
11 листопада, 09:30
Війна
Представник Туреччини в ООН Ахмет Їлдиз закликав припинити кровопролиття.
30 жовтня, 16:00
Опінії
Антоніу Ґутерриш створив небезпечний прецедент, ставши на бік агресора і воєнного злочинця. Можливо, виторгував собі пенсію від «Газпрому».
29 жовтня, 13:40
Опінії
Україна або буде в НАТО в найближчі роки, або повернеться до рф, яким би це зараз дивним не було
28 жовтня, 09:28