ЄС має структурний дефіцит цукру. Цукрова промисловість ЄС потребує більше імпорту з України

ЕКОНОМІКА
16 січня, 18:20
ЄС має структурний дефіцит цукру. Цукрова промисловість ЄС потребує більше імпорту з України

Європейські фермери - проти.

Євросоюз потребує «більших, а не менших» поставок з України, заявляють виробники продуктів харчування, що використовують цукор, такі як Coca-Cola, Barilla і Lactalis на тлі протестів фермерів у кількох країнах.

Про це повідомляє Euractiv.

Єврокомісія наразі намагається знайти компроміс для продовження торговельних преференцій для України.

«Комітет європейських споживачів цукру шокований закликами до блокування імпорту цукру з України», – йдеться у заяві CIUS, асоціації, що представляє споживачів цукру в секторі харчових продуктів та напоїв, у відповідь на заклик фермерів обмежити приплив товарів з України.

Єврокомісія розглядає можливість продовження ще на один рік лібералізації імпорту з України після того, як він закінчиться 5 червня 2024 року, повідомили джерела в ЄС.

Дискусії тривають на тлі розбіжностей у поглядах між представниками торгівлі та агросервісу. Але мета полягає в тому, щоб прийняти пропозицію в короткі терміни.

«ЄС має структурний дефіцит цукру», – йдеться в заяві CIUS, оскільки промисловість потребує «більше цукру з України (і Європи та інших стійких джерел) – не менше!» і «впевненості в тому, що Україна залишиться відкритим джерелом поставок в довгостроковій перспективі, оскільки альтернативні джерела настільки обмежені».

Згідно з даними Європейської комісії про сільськогосподарський ринок, імпорт цукру з України зріс з 40 172 тонн у 2021/22 році до 406 777 тонн у 2022/23 році.

Це підштовхнуло європейських буряківників об'єднатися з фермерськими асоціаціями COPA і COGECA та іншими виробниками продуктів харчування і звернутися до комісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського з проханням обмежити приплив сільськогосподарських товарів з України.

Але європейські виробники хлібобулочних виробів, шоколаду, кондитерських виробів, безалкогольних напоїв, фруктових консервів та джемів стверджують, що різке збільшення імпорту необхідне «для зменшення дефіциту цукру в ЄС», а також «для забезпечення харчової промисловості ЄС можливостями та впевненістю у збільшенні експорту з високою доданою вартістю, що сприятиме економічному зростанню ЄС».

Згідно з останнім оглядом ринку Європейського Союзу, підготовленим Комісією, «очікується, що світовий баланс цукру в 2023/24 році буде дефіцитним четвертий рік поспіль, що викликано зниженням виробництва в основних виробниках – Індії та Таїланді, головним чином через несприятливі погодні умови, викликані Ель-Ніньйо».

У грудні об’єднання польських виробників цукрового буряка звернулося до нового міністра сільського господарства з проханням заборонити імпорт до Польщі українського цукру, тому що вважають його загрозою для свого бізнесу.

Читайте також:
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
вчора, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02
Позиція
Знята Зеленським заборона на продаж української землі створює передумови другої Палестини на українських землях. Українці будуть вигнанцями!
26.11.2023, 12:05
Економіка
Зростання цін на пальне і добрива, високі видатки на логістику загрожують Україні скороченням посівних площ. Житниця бідніє.
24.10.2023, 10:09
Економіка
Голова Комітету з питань аграрної й земельної політики Олександр Гайду закликав українців готуватися до стрибка цін. Перш за все на молочку.
17.10.2023, 12:24