Євроатлантична інтеграція України — запорука континентальної безпеки
Київ роками був надійним партнером Брюсселя й усіх своїх західних сусідів. Нині настала черга перейти на вищий щабель союзницьких відносин.
Про це вранці 15 грудня після вчорашнього доленосного рішення Європейської комісії заявив голова парламенту Фінляндії Юссі Галла-аго. Спікер Едускунти наголошує, інтеграція України в євроатлантичні структури так само важлива для Заходу, як і для України.
Зі слів Юссі Галла-аго, процес членства в Європейському союзі сам по собі дає Україні сильний стимул запроваджувати нові та покращувати вже поточні реформи, необхідні країні, щоби бути сильнішою країною. Україна довела, що є частиною великої європейської родини.
«Україна має бути внутрішньо сильною країною, тому що внутрішньо слабка Україна була і буде привабливою мішенню для російської гібридної та традиційної агресії, що ми спостерігаємо нині. Слабка Україна була б постійною проблемою для Європи. Процес членства має ґрунтуватися на взаємній довірі: якщо Україна досягне прогресу, процес буде просуватися; і процес просувається лише за умови прогресу. Не менш важливо інтегрувати Україну у НАТО.
Навіть, якщо цього разу росія зазнає поразки, нова війна буде лише питанням часу, якщо Україна не буде убезпечена континентальною парасолькою, яку росія сприймає серйозно і не буде оскаржувати. Те, що Україна є країною у стані війни, є поганим аргументом проти членства. Якщо ж НАТО категорично відмовляється приймати країни, які перебувають у стані війни, це дає росії стимул влаштовувати війну в будь-якій країні, яка не хоче вступати до НАТО. Гадаю, НАТО має наслідувати приклад ЄС», — зазначив голова фінляндського парламенту.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» уточнює, що Україною росія не планує обмежуватися, навіть частково поглинувши наші окуповані території. Тож наступними цілями Москви стануть сусіди по Балто-Скандинавському регіону: від Фінляндії до Румунії.