Заборонені думки можуть коштувати життя або свободи

ПОЛІТИКА
08.07.2023, 21:30
Заборонені думки можуть коштувати життя або свободи
Фото: Google

У демократичних країнах думки також піддаються цензурі, адже у них замість реальної свободи слова на кону нічого не варта репутація.

Тож люди, які живуть під ярмом панівної у державі ідеології, якою, приміром, у Північній Європі став усюдисущий "ґендер", приховують власні міркування навіть від сусідів.

У цьому переконаний африканський документаліст і правозахисник Ува Ідуозі, який кілька років поспіль мешкає у різних містах Фінляндії, Швеції та Норвеґії, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, висловлення непопулярної у нібито демократичному західному суспільстві думки демонізовано, як і у цілком авторитарних чи диктаторських режимах, люди тепер частіше мовчать, ніж говорять те, що у них на умі.

«Що я помітив, так це те, що у тій же Фінляндії громадяни обирають шлях найменшого опору, замислюючися про наслідки від сказаного на публіку.Наше повсякденне життя сповнене ситуацій, коли ми спотворюємо свої думки або залишаємо явища і речі недомовленими. Причиною може бути занижена самооцінка, небажання ображати співрозмовника або, якщо силовий склад ситуації не на нашому боці. У повсякденному житті такий вид "ухилення" не шкідливий, але стає проблемою, коли та сама логіка керує цілими групами людей.

У демократичних країнах думки також піддаються цензурі, де замість свободи на кону репутація. Якщо заборонені думки можуть коштувати людям життя або свободи, то, звичайно, висловлюватимуть їх обережно. Найяскравіше це проявилося у ставленні до палестинців. На сьогодні критика поводження з палестинцями швидко цензурується або піддається остракізму у ЗМІ. Ми колективно засудили – цілком справедливо – воєнну агресію Росії проти України.

Ми можемо відкрито обговорювати злочини Путінському режиму, не боячись, що наша репутація буде під загрозою. Але чому ми так само затято не захищаємо палестинців, яких утискає та переслідує Ізраїль. Наша приватна думка відповідає загальному консенсусу з цього питання. Ми так само вільно мовчимо перед обличчям палестинського гніту. Захист прав людини навіть за хиткої інформації не зупиняє нас, коли громадська думка не збігається з нашою. З іншого боку, коли йдеться про людське життя та права людини, наслідки мовчання під суспільним тиском є ​​величезними», – зауважує Ува Ідуозі.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує про те, як згідно із цьогорічним звітом від організації "Freedom House", рівень свободи у світі перебуває у доволі критичному стані.

Читайте також:
Політика
Поціновувач російських газонафтодоларів із Братислави Роберт Фіцо вирішив запровадити у своїй країні путінізм. Це буде light version.
13 травня, 20:38
Політика
Заокеанська філія державного утворення Ізраїль наслідує найгірші практики лівих диктатур. Свобода слова і права громадянина під загрозою.
10 травня, 08:20
Політика
Свобода слова і права людини виявились коштовною ширмою сіоністів. Їхнім опонентам затикають рота кулями, гумовими кийками, цензурою.
05 травня, 07:01
Світ
Науковцям за краще висловитися, доки стало занадто пізно. Цензура у всьому світі тільки посилюватиметься, процес не спинити.
05 квітня, 06:01
Світ
У безсиллі здолати правду про геноцид палестинців Ґази, ізраїльські сіоністи вдалися до типового кроку. Запроваджують тотальну цензуру.
02 квітня, 20:21
Позиція
Володимир Зеленський — «отаман без золотого запасу». Проте із шаленим потягом до рейтингів і оплесків лохторату...
24 січня, 19:55