Заборонені думки можуть коштувати життя або свободи

ПОЛІТИКА
08.07.2023, 21:30
Заборонені думки можуть коштувати життя або свободи
Фото: Google

У демократичних країнах думки також піддаються цензурі, адже у них замість реальної свободи слова на кону нічого не варта репутація.

Тож люди, які живуть під ярмом панівної у державі ідеології, якою, приміром, у Північній Європі став усюдисущий "ґендер", приховують власні міркування навіть від сусідів.

У цьому переконаний африканський документаліст і правозахисник Ува Ідуозі, який кілька років поспіль мешкає у різних містах Фінляндії, Швеції та Норвеґії, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, висловлення непопулярної у нібито демократичному західному суспільстві думки демонізовано, як і у цілком авторитарних чи диктаторських режимах, люди тепер частіше мовчать, ніж говорять те, що у них на умі.

«Що я помітив, так це те, що у тій же Фінляндії громадяни обирають шлях найменшого опору, замислюючися про наслідки від сказаного на публіку.Наше повсякденне життя сповнене ситуацій, коли ми спотворюємо свої думки або залишаємо явища і речі недомовленими. Причиною може бути занижена самооцінка, небажання ображати співрозмовника або, якщо силовий склад ситуації не на нашому боці. У повсякденному житті такий вид "ухилення" не шкідливий, але стає проблемою, коли та сама логіка керує цілими групами людей.

У демократичних країнах думки також піддаються цензурі, де замість свободи на кону репутація. Якщо заборонені думки можуть коштувати людям життя або свободи, то, звичайно, висловлюватимуть їх обережно. Найяскравіше це проявилося у ставленні до палестинців. На сьогодні критика поводження з палестинцями швидко цензурується або піддається остракізму у ЗМІ. Ми колективно засудили – цілком справедливо – воєнну агресію Росії проти України.

Ми можемо відкрито обговорювати злочини Путінському режиму, не боячись, що наша репутація буде під загрозою. Але чому ми так само затято не захищаємо палестинців, яких утискає та переслідує Ізраїль. Наша приватна думка відповідає загальному консенсусу з цього питання. Ми так само вільно мовчимо перед обличчям палестинського гніту. Захист прав людини навіть за хиткої інформації не зупиняє нас, коли громадська думка не збігається з нашою. З іншого боку, коли йдеться про людське життя та права людини, наслідки мовчання під суспільним тиском є ​​величезними», – зауважує Ува Ідуозі.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує про те, як згідно із цьогорічним звітом від організації "Freedom House", рівень свободи у світі перебуває у доволі критичному стані.

Читайте також:
Політика
Власник соціальної мережі «Telegram» давно співпрацює із кремлівськими спеціальними службами. Нині його увага звернена на чуваське підпілля.
23 квітня, 21:49
Книги
Із затверджених кремлівською цензурою підручників з літератури, вирізали всі згадки про Україну. Безпосередньо у розділах про Миколу Гоголя.
20 квітня, 14:07
Війна
Для читачів медіаагенції «Останній Бастіон» не таємниця, що китайці воюють за армію РФ. Але режим у Пекіні вирішив зачистити інформпростір.
10 квітня, 08:28
Політика
В Україні хабарники із команди Володимира Зеленського заблокували понад 10 сайтів, які розкривали злочини влади. Українофобів дратує правда.
07 квітня, 20:30
Позиція
Коли кажете про концтабір, побудований сіоністами та корупціонерами в Україні, то не помиляєтеся.
29.12.2024, 15:18
Війна
Кремлівський терористичний режим має цілковитий доступ до телефонів і комп'ютерів українців 5 регіонів Півдня й Сходу. Їх прослуховують.
13.12.2024, 14:54