Захід досі боїться РФ і діяти на випередження

ПОЛІТИКА
09.07.2023, 17:27
Захід досі боїться РФ і діяти на випередження

Путінська Росія-Московія сьогодні знаходиться на межі переходу зовнішньої агресивної війни у внутрішні деструктивні процеси.

Прігожинський заколот це довів на всі 100%, переконана вітчизняний політичний технолог і кандидат наук Олеся Яхно, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За її словами, колективний Захід, що дивує, до цього часу ще визначається стосовно того, менше чи більше ризиків для нього самого може містити агресивна війна, розтягнута у часі, а можливо, й у просторі.

Цьогорічний саміт країн-учасниць Північноатлантичного альянсу мав би відбуватися з точки зору визначення перспективи по ряду напрямках на наступні роки, ставши стратегічним Рубіконом, але це навряд чи можливо за огляду на повільну еволюцію західних лідерів.

«Так, з одного боку, багато країн визнають хибність курсу у відносинах з РФ у попередні десятиліття (як Німеччина, приміром), а з іншого, – все одно бояться діяти на випередження (це я про надання Україні усього необхідного озброєння та політичне рішення не лише щодо членства у НАТО, а й хоча б щодо дієвого механізму гарантій безпеки у форматі окремих країн). У той час як Захід живе логікою дій за законом, Росія – за логікою дій по вбивству закону.

Це я не до того, щоби Захід переймав практики РФ. А до того, що виходити треба із того, що війну не спинити затягуванням часу. Навпаки – будуть з'являтися нові виклики унаслідок зміни балансу сил майже у кожному регіоні (Китай у цьому сенсі намагається максимально капіталізувати послаблення Росії).

Війна виявила ряд прогалин у світовій політиці та у механізмах регулювання криз/війн взагалі, а значить після/в процесі контрнаступу, взагалі військових дій, буде розвиватися й інша стадія війни – на рівні внутрішньої вразливості чи невразливості України та Росії. Допускаю, що РФ зіштовхнеться з численними проявами збоїв на різних рівнях, які покажуть ціну війни, сепаратизм у тому числі», – зазначила Олеся Яхно.

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що міжнародна преса включно з американською та європейською, дивиться на Україну крізь російські окуляри.

Читайте також:
Світ
Посилення співпраці між путіним і північнокорейським лідером Кім Чен Ином може значно розширити ядерний потенціал Пхеньяна
25 травня, 12:25
Світ
Кількість вильотів літаків НАТО на перехоплення винищувачів рф зросла на 20 відсотків — Reuters
17 травня, 11:05
Політика
Захід запустив для Кремля черговий трилер. Новий строк царювання путіна буде останнім не тільки для бункерного діда, а й для РФ.
12 травня, 18:30
Світ
Міністр оборони Польщі заявив, що країна зміцнює бар’єри на кордоні, нібито, для стримування нелегальної міграції
10 травня, 11:45
Світ
Президент Польщі подав до Сейму законопроєкт «на випадок війни»
03 травня, 09:05
Світ
Йдеться не лише про Польщу, а й про інші країни Заходу.
24 квітня, 09:40