Захід не хоче перемоги України, – генерал Бен Годжес

ВІЙНА
20.08.2023, 18:13
Захід не хоче перемоги України, – генерал Бен Годжес
Фото: Google

Колишній командувач сухопутних військ США в Європі розкритикував Вашинґтон і Берлін за брак рішучої підтримки Києва у війні проти Москви.

Про це йдеться в інтерв'ю відставного американського генерал-лейтенанта Бена Годжеса впливовому німецькому виданню"Der Tagesspiegel", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Авторитетний і досвідчений військовик засумнівався у бажанні урядів низки західних країн, перш за все США та ФРН, сприяти якнайшвидшому завершенню конфлікту перемогою України.

«Чи хоче Захід перемоги України? Моя віра зникає. Пізнє рішення США схвалити відправку в Україну винищувачів "F-16" із Нідерландів та Данії. Це дуже пізно і це сигнал для Росії, яка розуміє, що можна й надалі не припиняти свою агресію, масштабувати її. Тривале зволікання перед цим кроком – це приклад відсутності рішучості допомогти Україні перемогти», – зазначив генерал-лейтенант Годжес.

Своєю чергою, переконаний авторитетний американський військовик, Берлін свідомо зволікає з наданням Києву крилатих ракет великої дальності типу "Taurus", адже  це є виключно політичним рішенням однієї особи – канцлера Олафа Шольца.

«У разі провалу контрнаступу України уряди США та Німеччини мають понести відповідальність. Однак невдачі можна уникнути, якщо обидві ці країни вдадуться до рішучих дій уже зараз, вважає він. Вирішальним фактором успіху для Збройних Сил України є здатність завдавати точних ударів на дальній відстані, бо тоді росіяни не зможуть утримати Крим.

Переконаний, у цьому випадку ситуація на окупованому РФ півострові стала б надто небезпечною для Чорноморського флотилії та Військово-повітряних сил РФ, аби продовжувати діяти там. Високоточна зброя посприяла б знищенню російської артилерії, логістичної та транспортної інфраструктури. Але її свідомо не дають Києву, і я вважаю це великою помилкою Заходу», – додав Бен Годжес.

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", наші захисники активно просуваються на Запорізькому, Маріупольському і Бахмутському напрямку, натомість росіяни штурмують решту ділянок.

Читайте також:
Політика
Українці мусять здолати інфантилізм, аби не повторилися події 1917-1923 і 1932-1933 років. Без дорослішання, нація приречена на знищення.
08 квітня, 07:12
Війна
Минулими вихідними інґуське підпілля дало бій окупантам. На жаль, повстанці полягли у нерівному бою, але показали слабкість росії.
04 березня, 20:22
Війна
Будь-які пацифісти, говорячи про необхідність миру, насправді призводять усе до стану війни. Вони провокують її своїм безглуздим утопізмом.
27 лютого, 13:45
Політика
Наш національний інтерес не полягає в тому, щоб до влади у РФ прийшли чесні борці з корупцією, демократи та технократи. На жаль...
19 лютого, 20:39
Війна
Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!
15 лютого, 20:39
Політика
Орієнтація на чужі геополітичні проєкти узалежнює нарешті суб'єктну Україну. Питання у тому, чи при владі у Києві будуть державники?
13 лютого, 07:15