Запоріжжя може залишитися без питної води

01 лютого, 19:52
Запоріжжя може залишитися без питної води

Проблема мешканців обласного центру на Дніпрі полягає у катастрофічному обмілінні головної водної артерії України, спричиненого росіянами.

Такі невтішні відомості з місця природно-екологічного лиха виклали наші колеги з видання "5 Редакція", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Станом на тепер рівень води у річці у межах тільки Запорізької міської громади впав на понад 1,5 метра, малі притоки Дніпра висохли вщент, призвівши до мору риби та інших біоресурсів.

Науковці стверджують, навесні нересту у змілілих плавнях та затоках не буде, постраждає і врожайність в області, оскільки волога у ґрунті на пряму залежить від наповненості Каховського водосховища.

«Цілком очевидно, що вся меліорація Півдня, а це не тільки Запоріжжя, а й Херсонщина, не буде спроможна забезпечити потреби аграріїв. Мулисті землі будуть з одного боку висихати, а з іншого – перетворюватися на чагарники з амброзією та іншими рослинами-шкідниками. З приводу питної води для жителів нашого міста, то переконаний, дефіциту не має бути, але вказану проблему треба якось вирішувати», – прокоментував ситуацію запорізький науковець у галузі біології Михайло Муленко.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", зневоднений Донбас, захоплений російськими агресорами, стає непридатним навіть для виживання тамтешнього населення.

Читайте також:
Світ
Цілком вірогідно, що до диверсійно-терористичної акції причетні агенти російських спеціальних служб або завербовані ними особи.
01 березня, 18:25
Світ
Десятеро людей загинули в результаті сходження лавин в австрійських і швейцарських Альпах.
06 лютого, 17:48
Світ
Багато загиблих та поранених
06 лютого, 10:50
Війна
Відомий український громадсько-політичний діяч видасть $25 тисяч тому, хто підтвердить особу воєнного злочинця, який зробив пуск ракети.
15 січня, 07:01
Війна
Міський голова Києва повідомив про вісьмох постраждалих
31.12.2022, 15:51
Війна
В Україні оголошена масштабна повітряна тривога. В кількох областях працює ППО.
16.12.2022, 09:40